Stępki i promy PiS-u

0
644

W tym roku powinien zostać zwodowany prom zapowiadany przez polityków PiS. Tymczasem dziś, po 5 latach od położenia tak zwanej stępki, minister Gróbarczyk znów ogłasza, że będzie budował promy! Tym razem już nie w Szczecinie, ale w Gdańsku. Te zapowiedzi to kolejny dowód na to, że obietnice o budowie w naszym mieście wielkich statków były perfidnym politycznym oszustwem.

Przypomnę, że w ostatnich latach na prom widmo wydano aż 14 mln zł, choć nie zrobiono nawet jego projektu, co potwierdziły wyniki kontroli NIK. Teraz zmieniana jest cała koncepcja, a promy mają zostać wybudowane przez prywatną stocznię z Trójmiasta. Szkoda tylko, że przez tych „politycznych fachowców” z PiS straciliśmy 5 lat. Konkurenci naszych armatorów kończą właśnie budowę nowoczesnych jednostek, które wkrótce wejdą do eksploatacji.

Minister Gróbarczyk pewnie chciałby usłyszeć gratulacje za kolejne rozpoczęcie budowy promów. Jednak za to pasmo niepowodzeń, wielokrotne niedotrzymanie słowa i propagandowy teatr nie należą mu się żadne gratulacje, tylko dymisja.

Arkadiusz Marchewka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here