Spotkanie z mądrym, uczciwym człowiekiem…

0
826

Prawie 200 osób zgromadziło się w sali im. Herberta Książnicy Pomorskiej na spotkaniu z dr Markiem Tałasiewiczem. To było wyjątkowe spotkanie, promocja książki Marka Tałasiewicza „Ścieżki, drogi i manowce…” oraz Jubileusz 75 lecie autora. Spotkanie poprowadził jeden z niewielu ostatnich, dobrych, prawdziwych dziennikarzy – Bogdan Twardochleb. Przy obecnej nienawiści i kłamstwie, brakach warsztatowych, lukach w wiedzy ogólnej i deficycie zwykłej przyzwoitości, w których lubują się media publiczne, takie spotkanie dla wielu było niezwykłą ucztą intelektualną. Dobry dziennikarz w roli prowadzącego i przyzwoity, mądry człowiek, który wręcz zadziwia swoją skromnością.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG-1309-1024x768.jpgMarek Tałasiewicz cierpliwie odpowiadał na pytania, wracał do wielu ważnych decyzji podejmowanych przez niego w trakcie służbie publicznej. Podkreślał wartość obywatelskości i samorządności. Zabłysnął wieloma fantastycznymi anegdotami i precyzyjnie opisywał fakty, zdarzenia w których uczestniczył i ludzi z którymi pracował dla dobra Polski. Marek Tałasiewicz to działacz opozycji demokratycznej, wojewoda w rządzie Tadeusza Mazowieckiego (oraz w 7 różnych rządach), przewodniczący Sejmiku Zachodniopomorskiego, pracownik naukowy, radny Sejmiku, wiceprezes Stoczni Szczecińskiej.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG-1310-1024x768.jpg
Książka, którą zaprezentował to fascynujący zbiór osobistych świadectw o przełomowych wydarzeniach Pomorza Zachodniego i Szczecina. Dodatkową wartością książki są teksty kilku z Przyjaciół Marka Tałasiewicza m.in. prof. Kazimierza Kozłowskiego, prof. Józefa Borzyszkowskiego, prof. Marka Kuryłowicza, Marka Molewicza czy Wojciecha Soińskiego i Karola Osowskiego.. Książka zawiera również wykaz publikacji dr Marka Tałasiewicza.
wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here