Spotkanie Klubu Obywatelskiego, 6 czerwca 2018

0
530
"Pobudka Kościele"

Jarosław Makowski Gościem Klubu Obywatelskiego w Szczecinie. Już  dziś na Dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego.

„Polski Kościół i polscy biskupi tak mocno nienawidzą zła, że nie mają już sił i czasu, by kochać dobro. Tak mocno piętnują nieprawość i hipokryzję, tropiąc ją, rzecz jasna, w zachowaniach innych, że zapominają o wezwaniu do głoszenia Dobrej Nowiny. Moralni atleci zajęci piętnowaniem cywilizacji śmierci nie spostrzegli, że dla ludzi, których Ewangelia określa mianem wdowy, sieroty i obcokrajowca, zatrzasnęli kościelne drzwi”… (fragment książki J. Makowski „Pobudka Kościele”).

Jarosław Makowski to historyk filozofii, publicysta i dziennikarz. Publikuje m.in. w Newsweeku, Polityce, Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Więzi. Był redaktorem Tygodnika Powszechnego i Krytyki Politycznej. Przez kilka lat dyrektor think tanku Instytutu Obywatelskiego, obecnie radny sejmiku śląskiego. Autor kilku książek m.in. „Wariacje Tischnerowskie”, „Kobiety Uczą Kościół”, czy wywiadu rzeki z jezuitą Wacławem Oszajcą.

23 maja do księgarń trafiła najnowsza książka Jarosława Makowskiego „Pobudka Kościele”.
Podczas Klubu Obywatelskiego porozmawiamy o tym czy Franciszek jest lewicowym liberałem czy konserwatystą, dlaczego Kościół ma kłopot z Franciszkiem, kim są wrogowie obecnego papieża, o szansie dla „Kościoła otwartego”, dlaczego Kościół ma być ubogi i dla ubogich?

Spotkanie Klubu Obywatelskiego od 17.00 do 19.00 na dziedzińcu Muzeum Narodowego, ale o godz. 15.30 będę miał przyjemność poprowadzić spotkanie z Jarosławem Makowskim w Empiku w Kaskadzie.


Zapraszam i serdecznie pozdrawiam.

Witold Jabłoński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here