Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem, autorem książki „My, trans”

0
421
źródło: Wydawnictwo RM, fot. Mateusz Ochocki

Piotr Jacoń, dziennikarz związany z tvn24, w czerwcu 2021 roku na łamach czasopisma „Replika” opowiedział o transpłciowości swojej córki. Na początku listopada ukazała się jego książka My, trans, która jest zapisem rozmów m.in. z osobami transpłciowymi i ich rodzicami. 28 stycznia 2022 roku w Szczecinie odbędzie się spotkanie z autorem.

My, trans to poruszający zbiór wywiadów z osobami transpłciowymi, a także ich rodzicami, psycholożką, adwokatką, aktywistką i… księdzem, przełamujący tabu i otwierający oczy na potrzeby drugiego człowieka.

Są w różnym wieku, mają odmienne zainteresowania, wykształcenie, pracują w różnych zawodach, studiują. A jednak łączy ich wiele – są transpłciowi. Stale towarzyszy im lęk, samotność, poczucie zagubienia. Cierpią na depresje, a nierzadko podejmują próby samobójcze. Boli ich brak tolerancji i zrozumienia w społeczeństwie. A pragną tak niewiele: żyć normalnie.

„Piotr Jacoń mówi o miłości do transpłciowej córki w państwie, w którym prominentni politycy powtarzają, że „LGBT to nie ludzie” W jego słowach czujemy dojrzałość, ojcowskie wsparcie i spokój. Emanacją postawy dziennikarza jest książka My Trans. Odważni bohaterowie pokazują, jak istotny jest brak ocen i moralizatorstwa. Wskazują rodzicom wszystkich dzieci drogę do prawdziwej, bezwarunkowej miłości.” – Justyna Kopińska

Piotr Jacoń – dziennikarz TVN 24. Autor m.in. reportażu o rodzicach osób transpłciowych Wszystko o moim dziecku oraz cyklu rozmów Bez polityki. Pracował w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i w „Dzienniku Bałtyckim”. Mieszka w Gdyni.

Spotkanie autorskie z Piotrem Jaconiem odbędzie się 28 stycznia, o godz. 18:00 w Książnicy Pomorskiej im.  Stanisława Staszica (ul. Podgórna 15/16, Szczecin). Partnerami spotkania są: Książnica Pomorska, Fundacja Europejska, Lambda Szczecin i Wydawnictwo RM.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here