Sport nie boi się wirusa

0
644

Sportowcy są jedną z wielu grup społecznych, które dotkliwie odczuwały
ograniczenia wynikające z pandemii. Od 4 maja wprowadzono nowe zasady, w myśl których można już uprawiać sport na świeżym powietrzu. Ucieszyli się nie tylko piłkarze, którzy mogą przygotowywać się do wznowienia rozgrywek ligowych. Z treningów na łonie natury skwapliwie korzystają również amatorzy np. rowerzyści i biegacze. Również golfiści mają powody do radości. Ograniczenia praktycznie ich nie obowiązują. Można spokojnie zagrać rundę golfa zachowując bezpieczny dystans wobec siebie. Co ciekawe – gracze nie muszą zakładać maseczek.

W naszym regionie działa kilka pól golfowych: Binowo Park pod
Szczecinem, Modry Las w Choszcznie, Amber Baltic w Kołczewie i Kamień
Country Club. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa kluby
golfowe powoli wracają do normalności. Co prawda, nie wolno jeszcze
organizować turniejów, ale można już grać. Ciekawą propozycją dla lubiących wypady nad morze jest możliwość połączenia takiej formy wypoczynku z pobytem na polu golfowym.

10 minut od plaży w pobliżu Dziwnówka, w miejscowości Grębowo działa
Kamień Country Club. Można tu pograć w golfa w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Osoby, dla których golf jest znany jedynie z przekazów telewizyjnych, mogą tu poznać tę sympatyczną dyscyplinę sportu i pod opieką instruktora łyknąć golfowego bakcyla. Z golfem bowiem jest tak, że kto nie spróbuje pomachać kijem, ten nigdy nie dowie się, jak wciągająca to rozrywka.

W Kamień Country Club właśnie rozpoczęła pracę nowa instruktorka – Barbara Britzen. Dyrektor Klubu pani Małgorzata Marchelak tak mówi o sympatycznej trenerce: „To znakomita instruktorka, która uzyskała licencję sędziego Polskiego Związku Golfa III kategorii. Ostatnie 5 lat spędziła pracując i ucząc się w Monachium. Zdobyła tytuł Fully Qualified Golf Professional PGA of Germany. Współpracowała z najlepszymi trenerami golfa w Niemczech i na świecie.”

Pomysł na stworzenie pola golfowego Kamień Country Club zrodził się w 2006 roku, a projekt pola wykonał pochodzący z USA David Donallan. Jest tu budynek klubowy z restauracją i sklepem sportowym, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Aby pograć w golfa, nie trzeba od razu kupować sprzętu. Kije golfowe, piłki i wózki są tu do wypożyczenia. Spacerując po polu golfowym można nacieszyć oko widokiem lasów, zagajników i łąk, zobaczyć sarnę, czy zająca. Nadmorskie położenie klubu daje gwarancję wypoczynku na naprawdę świeżym powietrzu.

Pole w Grębowie chętnie odwiedzają Skandynawowie i Niemcy. Dojechać tu można np. z lotniska Goleniów oddalonego o 55 km, terminalu promowego w Świnoujściu (ok. 65 km), czy stacji kolejowej w Kamieniu Pomorskim – zaledwie 5 km. Dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez golfa (są i takie) przeznaczono działki budowlane wyznaczone wzdłuż dołka nr 4. Pierwsi „osadnicy” już postawili tam swoje domy.

Warto wybrać się na rundkę golfa jeszcze w maju. Do końca miesiąca
obowiązują ceny specjalne: 125 zł za grę w dni powszednie i 145 zł w
weekendy. W czerwcu, lipcu i sierpniu najtaniej będzie we wtorki – zaledwie 99 zł. Jeśli ktoś pragnie związać się z klubem na stałe, może za 1700 zł wykupić członkostwo i grać ile dusza zapragnie przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here