Sport bez maseczki

0
526

Sportowcy cieszą się, że wreszcie mogą uprawiać swoje ulubione dyscypliny bez maseczki, która utrudnia oddychanie. Biegacze, piłkarze, kolarze a nawet golfiści z radością przyjęli zniesienie kłopotliwych ograniczeń. O ile nie dziwi nikogo, że maratończykowi czy kolarzowi maseczka bardzo utrudniała trening, o tyle taki na przykład golfista mógł sobie przecież spokojnie spacerować…

Otóż nie bardzo. Okazuje się, że to też jest sport wymagający sporego wysiłku. Specjaliści od diety obliczyli, że podczas rundy golfa zawodnik spala ponad dwa tysiące kalorii! Dzieje się tak dlatego, że przemierza w czasie gry około 10 kilometrów, niosąc w torbie kije golfowe lub ciągnąc ciężki wózek. Gracz wykonuje podczas rundy około stu uderzeń i przynajmniej kilkadziesiąt próbnych zamachów. Do tego dodać należy rozgrzewkę, od której każdy szanujący się sportowiec powinien rozpocząć. Tak więc, nawet golf może być niezłym sposobem na utrzymanie kondycji fizycznej.

W województwie zachodniopomorskim pograć można na wielu polach. Najbliżej Szczecina jest Binowo Park Golf Club. Nieco dalej Modry Las w Choszcznie. Nad morzem funkcjonują dwa pola: w Kamieniu Pomorskim i w Kołczewie koło Międzyzdrojów. Kiedyś istniało 9 – dołkowe pole w Łukęcinie, ale to już niestety historia… Wielu golfistów tam właśnie rozpoczynało swoją przygodę z tym „najpiękniejszym ze sportów”, by po zdobyciu niezbędnych umiejętności kontynuować przygodę na polu mistrzowskim – Amber Baltic Golf Club w Kołczewie.

Amber to dla wielu golfistów jedno z najpiękniejszych obiektów tego typu w Polsce. Położone nad morzem wśród sosnowych lasów zachwyca urokiem nie tylko graczy, ale także turystów. Te uroki upodobali sobie miłośnicy wypoczynku nad Bałtykiem budując w pobliżu swoje domy i domki. Czar tego miejsca podkreśla flora i fauna. Spacerując po polu możemy natknąć się na lisa, zająca, zobaczyć sarnę a nawet borsuka. Nad głowami graczy krążą ptaki; widok orła bielika szybującego po niebie nikogo tutaj nie dziwi.

Pole w Kołczewie słynie z bardzo dobrej jakości trawiastej nawierzchni, na której rozgrywane są golfowe zawody. Dba o to cały sztab ludzi wyposażonych w odpowiednie maszyny i specjalny system do nawadniania. Turyści i sportowcy mogą wypocząć w domku klubowym, w którym mieszczą się: ogólnodostępna kawiarnia, restauracja i sklep z odzieżą i sprzętem golfowym. Do dyspozycji tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z golfem, albo doskonalić swoje umiejętności są instruktorzy: Jerzy Dutczak i Piotr Kołodziejczak. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt i skorzystać z melexa. Dla początkujących przeznaczono pole 9 – dołkowe. Gracze, którzy posiedli już większą wprawę mogą spróbować swych sił na 18 dołkach. I jedni i drudzy z chęcią odwiedzają dołek 19. Tak bowiem golfiści nazywają bar, albo jak kto woli – kawiarnię…

Do Kołczewa dojechać można drogą z prowadzącą z Międzyzdrojów do Międzywodzia lub inną trasą wiodąca nad morze z Wolina przez Unin.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here