Spacer po prawa wyborcze

0
699

W ostatnim czasie z coraz większym zaniepokojeniem możemy obserwować dążenie PiS z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Do organizacji wyborów w Rzeczpospolitej Polskiej powołana jest Państwowa Komisja Wyborcza. Przygotowanie ich wymaga co najmniej miesiąca. Trzydzieści dni przed głosowaniem należy wywiesić obwieszczenia o obwodach głosowania i siedzibach komisji wyborczych. Jakikolwiek majowy termin wyborów jest przestępstwem i gwałtem na Konstytucji RP.

Najprawdopodobniej w czwartek 7 maja w Sejmie RP zapadnie decyzja o terminie wyborów albo ich przełożeniu. W związku z tym, dzień wcześniej o 18:00, Młodzi Demokraci organizują spotkanie w formie spaceru pod biurem Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Jak mówią organizatorzy wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Przewodniczący Młodych Demokratów w Szczecinie, Stanisław Kaup zapowiada, że trzymając w rękach biało-czerwone flagi, flagi Unii Europejskiej, przygotowane plakaty dostępne do wydruku lub inne nośniki będą nawoływać do przełożenia majowych wyborów. Dodaje, że bezwzględnie na miejscu spotkania będą obowiązywać rygory sanitarne. Każdy będzie musiał stać w maseczkach z zachowaniem bezpiecznej odległości 2 metrów. Z powodu zakazu demonstracji ma być to spacer niemy.

Do organizowanego spaceru dołączają kolejne organizacje wspierające opozycję. Komitet Obrony Demokracji, Przedwiośnie, RÓWNiE, Ostra Zieleń oraz Dziewuchy Dziewuchom. Inicjatorzy spaceru nie wykluczają, że będą kolejne organizacje dołączać do akcji protestacyjnej. Jak podkreślają, zależy nam na szerokim poparciu, w szczególności organizacji zrzeszających młodych ludzi.

Stanisław Kaup
tel.: 667 933 874

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here