„Sierpień’88 – Zapomniany strajk”. Młodzież na lekcjach historii

0
829

Rozpoczęły się wydarzenia upamiętniające wydarzenia Sierpnia ’88 w Szczecinie, organizowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W środę 23 maja br., w szczecińskim porcie odbyła się lekcja historii dotycząca tego, co działo się w Szczecinie 30 lat. Wzięli w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie oraz Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Spotkania w porcie szczecińskim pod hasłem „Sierpień’88 – Zapomniany strajk” organizowe we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełoy odbywają się z udziałem świadków historii. Uczestnicy strajkow oprowadzają uczestników po wszystkich najważniejszych miejscach, w których toczyła się akcja strajkowa w sierpniu 1988 r. Młodzież zwiedza m.in. nabrzeża, magazyn, w którym ukrywany był Andrzej Milczanowski, czy świetlicę gdzie obradował Międzyzakładowy Komitet Strajkowy.

W ramach obchodów zaplanowano trzy lekcje historii w porcie. Pierwsza z dnia 23 maja za nami. Następne odbędą się 6 czerwca (uczestnikami będą uczniowie II LO w Stargardzie) oraz 12 czerwca (V LO  w Szczecinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie). Przewidziano także lekcje papieskie przy wystawie plenerowej „Operacja papież”.

„Szczecin ’88. Tu zaczęła się wolność” – pod tym hasłem od maja do września br. odbywać się będą wydarzenia upamiętniające Sierpień ’88. W tym roku mija 30 lat od strajków, które pośrednio doprowadziły do Okrągłego Stołu i transformacji ustrojowej w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here