Rżną bez pamięci

0
359

Arkadiusz Marchewka poseł PO interweniuje w sprawie wycinki podszczecińskich lasów. Z Nadleśnictwa Kliniska, Gryfino i Trzebież otrzymał informacje, że w latach 2016-2021 skala wycinek na terenie lasów wokół Szczecina wyniosła 3174 hektary.

Zdaniem posła Marchewki – „nie można pozwolić, aby cenne zasoby przyrodnicze Puszczy Wkrzańskiej, Puszczy Bukowej i Puszczy Goleniowskiej zostały utracone w nieroztropny sposób. Las to nasze wspólne dobro i nie może być traktowany tylko jako źródło surowca, który można wyciąć i sprzedać”.

Ważnym problemem w tym kontekście – dodaje poseł, jest niszczenie infrastruktury leśnej przez ciężki sprzęt wykorzystywany do wycinki i transportu drzew. Ścieżki leśne wykorzystywane do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej ulegają zniszczeniu, a z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że nie są one następnie przywracane do prawidłowego stanu.

W związku z zaistniałą sytuacją Marchewka podejmuje kolejne interwencje poselskie, w których domaga się powstrzymania nadmiernej i nieuzasadnionej wycinki drzew na terenie wokół Szczecina oraz naprawy szkód wyrządzonych przez ciężki sprzęt na leśnych ścieżkach.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here