Równoważnik cytowania kłamstwa

0
728

Czeka nas 3,5 roku bez bitwy. Jeszcze nie wiadomo o co pójdzie. * Nie straszna wyższa moralność opozycji *


12 lipca 2020
Nie tak łatwo nas uśpić. Rafał Trzaskowski 12 lipca 2020 Zobaczymy.

Wczoraj RT stawiał w Gdyni na młodych. Trzeba więc „zastawić” mieszkanie i lekko poszaleć. I potem dziwią się, że 60+ nie głosuje na tzw. „liberałów”. Bez kitu.

Panie Rafale, co będziemy robić w tym Ruchu Obywatelskim?

Podczas wieczoru wyborczego Planete + pokazała film o polskim ruchu, grupie – TOTART; Konjo, Skiba, Tymon, punk. O właściwym czasie, z refleksem. TVP1 też z refleksem, pokazała „Miłość na Bora Bora”.

Protekcjonalna herbatka w pałacu. Szansa niewykorzystana, wciąż korzystamy z pokładów nieufności. Ale… Wyborcy Trzaskowskiego niszczą Polaków. Trzeba obniżać poziom napięcia. Winna jest opozycja.

18 lipca 2020
Co jeden to lepszy. Jarosław Gowin majaczył o wojnie kultur. To walka karnawału z postem. Wygląda na to, że trzeba się teraz „przytulić ” do kultury. Uszlachetnić i tym samym uzasadnić czas kłamstw, pomówień, ekonomicznych wabików; jakich q kultur, chłopie? Kazali czy z własnej woli, żeby ładniej wyglądać? Podpalania i gaszenie – piroman i strażak w jednej osobie nawołuje nagle, wręcz nieoczekiwanie do zgody. Widzieliśmy więcej niż pamiętamy.
Hasła demokratyczne są niezrozumiałe dla wyborców, dla ludzi w Rosji. A co z nami?

Dzisiaj pan Gawkowski – czytaj: 2 % na Biedronia, poucza Trzaskowskiego, że musi wrócić do pracy. Jest wszakże prezydentem Warszawy. Wraca pan Gawkowski do zaprzęgu i do koncepcji podgryzania Platformy. Czemu nie zajmie się Srebrną, skoro taki silny i wymowny? Każdy z nich chce być liderem – jak szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie?

Problemem nie jest liczenie głosów tylko TVP Michał Kamiński

Dlaczego zwycięstwo było takie proste i oczywiste? Trudno powiedzieć, czy twarze PIS-u gardłujące za AD (pomińmy imię i nazwisko) identyfikują się z tym co mówili, ale mieli odwagę to mówić, czy to były poglądy czy nie, ale odwagę mieli. Nie wystraszyła ich wyższość moralna opozycji.
Posłowie PIS nie widzieli materiałów oczerniających Rafała Trzaskowskiego w TVP, bo nie oglądali akurat telewizji.

Człowiek Który Mówi Tyłem, 
a może Człowiek Który Mówi Z Drugiej Strony
przyjmijmy, że mamy do czynienia z takim zjawiskiem jak: Trzeci Wymiar Wstecznego Głosu

Czeka nas 3,5 roku bez bitwy. Jeszcze nie wiadomo o co pójdzie.

Tożsamość 
Konkret Pomoc Sukces
Repolonizacja Polski
Resocjalizacja.
Nowoczesność – co to może znaczyć?

Dlaczego straszą nas Niemcami a nie Rosją? Widocznie miejsce w przedpokoju Putina jest już zajęte.

Tekturowe miliony i dyktomaty; nawet za tekturowe miliony trzeba będzie kiedyś zapłacić.

Gimnastyka na urzędzie. Profesura oczywiście wygimnastykowana jak Olga Korbut.

Wytrzymaj gdy nie pozostało w tobie nic poza głosem, który mówi – wytrzymaj. Rudyard Kipling Serial Zabójcze Umysły

Żaba jeszcze nie zjedzona.
Nie ma tego dobrego, co by na złe nie wyszło.
System, którego nie da się obalić. Jest ocena naskórkowej inteligencji. To naturalnie eufemizm, bo posługiwanie się myśleniem jest odległe od potrzeb. Nie da się i z bani. Obalić nie można, ale można obejść. Linia Maginota. To nie jest pocieszenie, to konieczność. Od czego jest myślenie a nie zmyślanie?

TVN wpędził się w maliny. Jest nam potrzebny przekaz medialny obiektywny, a tym samym kompetentny. Ta ciągła agitka nikomu przecież nie pomaga. Na miejscu właścicieli tej stacji wymieniłbym ekipę przynajmniej częściowo i nakazał obiektywizm. Dlaczego odszedł Adam Pieczyński? Brak obiektywizmu szczególnie TVN wręcz rozleniwił opozycję. Co by nie mówiła, to była niby moralniejsza. Połajanka to jeszcze nie moralność.

Ciemnogrodzka.

Sasin 2025 ! Pakiety i koperty dla wszystkich już ma.

Wings over Everest

19 lipca

Głębokie przetasowanie

Hunwejbini zechcą się uwłaszczyć na aktywach państwowych. Radosław Sikorski FpF 19 lipca 2020

Free but not fair

Nie potrzebujemy pouczeń, które są krytyczne. Jan Kanthak 18 lipca 2020 LP

Trzaskowski, kandydat, który potrafi wygrywać. Sławomir Sierakowski 19 lipca 2020 LP

20 lipca

Dlaczego moralność jest szkodliwa? Jest szkodliwa, bo nie wystarczająca. Wystarczy moralizować żeby się uśpić i dać się uśpić. Albo prowadzić wygodne, moralne życie. Odizolowane od niemoralności. Izolacja jest najprostsza. Po to narzędzie sięgnęli Piromani, zdegustowani nieobecnością Rafała Trzaskowskiego w pałacu 12 lipca 2020; jak im to łatwo przychodziła i przechodziła przez gardło, ta moralna połajanka. Gęba pełna zgody i braterstwa.

Nie ma przecież śladów żadnych słów. Czyny czasem zostawiają ślad. Twarz człowieka moralnego i niemoralnego wygląda tak samo. Kultura polityczna jest podstawą demokracji i zakłada autorefleksję i automoralizację, etykę wewnętrzną. To nie jest potrzebne władzy, bo nie miałaby kim rządzić. Pragmatyzm polityczny wymusi zajęcie się tą kulturą polityczną. Inaczej nici ze zwycięstwa. Przecież chodzi nie tylko o Sejm i Senat ale również o codzienność.

Liczymy ( ja nie liczę, ja na nic nie liczę) na kryzys w obozie władzy. Władza liczy na kryzys w obozie opozycji, który już nie jest obozem. Miała miejsce solidarność chwilowa, na wszelki wypadek, taka niedzielna przyzwoitość. Teraz trzeba zademonstrować obywatelską cnotę w postaci wyszczerzonych zębów. PIS może to uznać za uśmiech, ale szczere szczerzenie ma przestraszyć Platformę. Ma się położyć na grzbiecie i odsłonić podbrzusze. I to wszystko po głupie 2 %.

Trzaskowski zabierze 500+ i odda Żydom jako odszkodowanie powojenne. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Baruch Spinoza też się przydał.

Platforma nie wie czego chce. Zgłasza różne powody nieważności wyborów. Andrzej Stankiewicz ONET 19 lipca 2020 LP Skoro jest wiele dziur przez które wyciekały głosy to czemu nie.

Telewizja musiała równoważyć atak liberalno-lewicowy ze strony obcych mediów na kandydata Dudę. „Odważnik” kłamstwa, obmowy, obrażania został zastosowany jako – równoważnik cytowania kłamstwa, słów obraźliwych, publicznego hejtu będących udziałem pewnego kandydata i jego partii.

Agitka medialna na rzecz opozycji – a co niby mieli zrobić?

Wojciech Hawryszuk Tygodnik osobisty 30_2020/546

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here