Rok 2019 rokiem Unii Europejskiej na Pomorzu Zachodnim?

0
689

Jest taka inicjatywa. Z pomysłem wyszedł radny Sejmiku Województw Zachodniopomorskiego Wojciech Dorżynkiewicz, a pozostali członkowie komisji Rozwoju, Promocji i Współpracy Zagranicznej propozycję zaopiniowali pozytywnie. Teraz uchwała trafi na styczniową sesję Sejmiku Województwa.
15 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Dzięki temu nasz kraj bardzo się zmienił. Bilans jest z pewnością dodatni. I trzeba o tym mówić. Dlatego wyszedłem z inicjatywą, aby ten rok był rokiem Unii Europejskiej na Pomorzu Zachodnim. – twierdzi Dorżynkiewicz – PiS bazuje na niewiedzy ludzi i podgrzewa antyunijne nastroje. Próbuje nam wpoić, że wszystko co złe to wina Unii. Aby nie doprowadzić do wyjścia Polski z UE, musimy zapanować nad populistycznymi, argumentami PiS-u.
POLEXIT byłby dla nas katastrofą.
Radny uważa, że dzięki tej inicjatywie nasz region może zyskać na prestiżu, stać się ważnym miejscem w debacie o przyszłości UE i roli Polski we wspólnocie. Chce, aby w szkołach odbywały się warsztaty dotyczące UE, w których braliby udział europosłowie i ważni unijni politycy oraz inne działania promujących unijne wartości.
Za inicjatywą Dorżynkiewicza zagłosowali: Elżbieta Kołodziejska-Motyl (KO), Tomasz Sobieraj (KO), Zbigniew Chojecki (KO) i Artur Wezgraj (Bezpartyjni Samorządowcy). Pomysłu nie poparli jedynie radni PiS Małgorzata Jacyna-Witt i Michał Kamiński.
Czy będziemy mieli Rok Unii zdecydują wszyscy radni Sejmiku na sesji 24 stycznia.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here