Rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

0
754

Przed nami kolejny etap tegorocznych naborów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Jutro rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca w poszczególnych szkołach.

Po raz pierwszy w tym roku, nabór uzupełniający będzie prowadzony za pomocą systemu elektronicznego. Oznacza to, że kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranych szkół w postępowaniu rekrutacyjnym, podobnie jak podczas naboru właściwego, powinni wypełnić wniosek za pomocą strony internetowej https://nabor.pcss.pl/szczecin/. To właśnie w tym miejscu będzie znajdować się lista placówek, które dysponują wolnymi miejscami.

Należy pamiętać, by podczas logowania w systemie wybrać odpowiedni typ szkoły – szkołę ponadpodstawową lub ponadgimnazjalną – w zależności od tego, jaką placówkę ukończył dany absolwent.

Podobnie jak podczas naboru właściwego kandydaci mogą wybrać maksymalnie 3 placówki spośród szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Nie istnieje natomiast ograniczenie co do liczby wskazanych klas w obrębie wskazanych przez kandydata placówek.

Po wypełnieniu wniosku, należy go wydrukować, podpisać oraz zanieść do szkoły pierwszego wyboru, czyli tej placówki, która na liście preferencji znajduje się na pierwszym miejscu. Do wniosku o przyjęcie w rekrutacji uzupełniającej należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym tj. kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem lub oryginał świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu.

Harmonogram naboru uzupełniającego

Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich w placówce kandydaci będą mieć czas do wtorku, 16 lipca do godz. 15.00. Wstępne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 7 sierpnia o godz. 12. Następnie, kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani w ramach rekrutacji uzupełniającej, będą musieli potwierdzić wolę przyjęcia do danej placówki, na co będzie czas do 9 sierpnia do godz. 12. Ostateczne wyniki naboru uzupełniającego poznamy 12 sierpnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here