Strona główna Redakcja

Redakcja

Bogna Czałczyńska

Bogna Czałczyńska
aktywistka ruchów na rzecz kobiet i praw człowieka.
Od 10 lat działa w ruchu społecznym Kongresu Kobiet – jest jego regionalną pełnomocniczką.
Związana z sieciami współpracy Dziewuchy Dziewuchom oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.
Współpracuje z Siecią Miast Równych Szans.

Wojciech Hawryszuk

Urodził się w Ciechanowie, dorastał w Ostrowi Mazowieckiej a okrzepł w Szczecinie. FAMA, Akademickie Radio Pomorze; dziennikarstwo internetowe, prasowe, radiowe i telewizyjne, animator kultury studenckiej i miejskiej. Koordynator projektu turystycznej mapy cyfrowej w obszarze Euroregionu Pomerania.

Wojciech Baca Hawryszuk zmarł 11 września 2020 roku.

Jarosław Dobrzyński -TV

dziennikarz, filolog, szczecinianin. Pracę w TV Szczecin rozpoczął po wygraniu konkursu na dziennikarza i prezentera. Przeszedł wszystkie szczeble dziennikarskiego zawodu: od dziennikarza stażysty do kierownika. Wieloletni współpracownik „Teleexpressu” i „Wiadomości”. Prezenter i wydawca „Kroniki”. Wydawca „Kanału 7” TVP Szczecin. Współautor z Henrykiem Sawką Kabaretu Afera a w telewizji – cyklu programów satyrycznych „Komentarz tygodnia” emitowanego również na antenie ogólnopolskiej w TVP2. Autor reportaży do „Ekspresu Reporterów”. Zrealizował i prowadził wiele autorskich programów publicystycznych, rozrywkowych i muzycznych również na antenę ogólnopolską. Autor filmów dokumentalnych dla TVP 2. Przez 5 lat pracownik centrali TVP w Warszawie, mi.in szef redakcji reportażu. Autor książki „Telewizja prowincja” zbiór anegdot o szczecińskiej telewizji.

Przemek Kowalewski

Pasjonat public relations, pedagog, dziennikarz, samorządowiec. Stypendysta University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Były redaktor naczelny zachodniopomorskiego miesięcznika „Nowy Kurier” i gryfickiego „Kraina Regi”. Współpracownik „Kuriera Szczecińskiego”. Wydawca serwisu informacyjnego Rega24.pl. Wiceburmistrz Gryfic. Obserwator OBWE podczas wyborów do rosyjskiej Dumy w 2011 roku. Nauczyciel marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania im. Bogdana Jańskiego w Szczecinie.