Rafał – klasa i doświadczenie

0
593

W ubiegłym roku pochwaliliśmy się sukcesem naszego redakcyjnego kolegi Rafała Jessweina. Opublikował ważny tekst w Tygodniku Polityka „Paragraf 175”. Za ten tekst w „Polityce” Rafał  został nominowany do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2021 w kategorii prasa. W tej kategorii nominacje otrzymali jeszcze dziennikarze Die Zeit, Die Tageszeitung, Gazety Wyborczej i TVN24. Gala wręczenia nagród odbędzie się 27 maja w Szczecinie.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1968410,1,homoseksualne-ofiary-nazistow-i-powojennej-polityki.read

Obecnie mamy kolejne powody do zadowolenia i z wielką przyjemnością gratulujemy Rafałowi tekstów w Newsweeku. W marcowo – kwietniowym Newsweek Historia Rafał Jesswein w artykule „Rozkaz nr 01168” opisuje historię „polickiej enklawy” – fabryki benzyny syntetycznej.

Newsweek Historia, str. 74

Newsweek Historia zapowiada nowy numer, który będzie dostępny 20 maja. Zapowiada najlepszymi tekstami „Morska klęska wszech czasów”, „Warren Winiarski”, Dom władzy” i …znowu Rafał Jesswein – „Gestapo w Szczecinie” – o pierwszej, precyzyjnie zaplanowanej wielkiej deportacji niemieckich Żydów”. Brawo, czekamy…

Newsweek Historia, str. 96

Gratulujemy Rafałowi dobrych tekstów i nominacji, zachęcamy do lektury i polecamy teksty Rafała w Monitorze Szczecińskim. Na marginesie warto dodać, że  Rafał był współzałożycielem szczecińskiej Gazety Wyborczej, publikował w Newsweeku, Kurierze Szczecińskim, Rzeczpospolitej, Tygodniku Prawo i Życie, Gazecie Bankowej, Pulsie Biznesu czy Przeglądzie Tygodniowym.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here