Radny interweniuje

0
766

Po interwencji radnego osiedla Drzetowo-Grabowo Pana Łukasza Listwonia, który wystosował pismo do Urzędu Miasta wniosek mieszkańców ws. wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Firlika w rejonie sklepu „Netto”, coś się ruszyło.

Pan radny otrzymał pismo z urzędu, w którym został poinformowany, że w najbliższym czasie pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, a konkretnie referatu ds. Organizacji Ruchu przeprowadzą w tym miejscu wizję lokalną, na podstawie której określą, czy umiejscowienie tu przejścia dla pieszych jest ich zdaniem zasadne i technicznie możliwe do wykonania.

Problem z brakiem w tym rejonie przejścia dla pieszych zgłosili mieszkańcy korzystający z dwóch pobliskich marketów. Ich zdaniem jest tu niebezpiecznie i w najbliższym czasie może dojść do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

Mieszkaniec Pan Dominik powiedział, że  „Przejście jest w tym miejscu bardzo potrzebne”. Natomiast Pani Agata wskazuje na to, że „Przejście jest tam potrzebne, ponieważ codziennie przebiega tamtędy mnóstwo osób. A zza zakrętu od pętli przy Stoczni auta pędzą zdecydowanie szybciej niż 50 km/h”.

 Trzymamy kciuki za Pana radnego, aby jego inicjatywa zakończyła się pomyślnie.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here