Radio Szczecin kłamie!

1
1749

Dla wielu to pewnie nic odkrywczego. Uwag krytycznych formułowanych pod adresem publicznych mediów jest dość dużo. Wobec szczecińskiego radia również. Można dyskutować o stronniczości, braku obiektywizmu, czy braku profesjonalizmu. Argumentów jest wiele. Wielokrotnie zwracałem na to uwagę na posiedzeniach Rady Programowej. Jednak kłamstwo w zawodzie dziennikarskim, czy mediach publicznych to szczyt wszystkiego. 

W Radio Szczecin pracuje, jeszcze, wielu prawdziwych dziennikarzy. Pracuje profesjonalnie i rzetelnie. Należy ich pochwalić, że jeszcze mają siły i determinację by trwać i wykonywać swój zawód z pełnym zaangażowaniem. Niestety jest ich coraz mniej.Radio Szczecin kłamie. Jest takie powiedzenie – „kłamie jak bura suka”, „kłamie jak z nut”. Przysłowiowa „bura suka” nie jest niczemu winna. Może gdyby była brunatna…

Moją uwagę zwróciła informacja ze strony internetowej Radia Szczecin „Marsz Tysiąca Tóg idzie ulicami Warszawy”. Autorką informacji była Emilia Kujawa. Pani Emilio, czy Pani nie wstyd? Mogła Pani napisać, że idzie sobie marsz, bez uciekania się do kłamstwa. Napisała Pani jednak „na miejscu jest kilkaset osób”. Przecież to kłamstwo. To nie jest brak rzetelności dziennikarskiej, to zwykłe kłamstwo. Czy Pani tak, sama z siebie? Po co to Pani? Dlaczego Pani kłamie? Kłamstwo ma krótkie nogi… Wystarczyło spojrzeć na telewizyjne kanały informacyjne. Czy myśli Pani, że to dyskredytuje maszerujących w Warszawie? Kilkaset osób… Według warszawskiego Ratusza w demonstracji uczestniczyło 15 tysięcy osób. Dlaczego Pani kłamie? Generalnie trudno jest pracować pod presją oficerów politycznych i tępych propagandzistów.

A wracając do Radia Szczecin – słuchalność spada „na łeb, na szyję”… W grudniu 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Radio Szczecin straciło 6% słuchalności w porównaniu z analogicznym okresem i 4% od ostatniej fali badań. Na wiarygodność pracuje się latami. Kłamstwo nie pomaga w budowaniu słuchalności.   

Witold Jabłoński członek Rady Programowej Radia Szczecin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here