Przetarg na wystawę stałą Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie

0
790

Trwa postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w sprawie wyboru wykonawcy Wystawy Stałej Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Zadaniem wykonawcy będzie: wykonanie, dostarczenie, zamontowanie, uruchomienie i serwis 213 eksponatów rozmieszczonych na 3 piętrach budynku. Oferta skierowana była do przedsiębiorców profesjonalnie realizujących wystawy dla muzeów, centrów nauki i innych podobnych obiektów. Szczegóły wraz z  koncepcją wystawy stałej z opisem ponad 200 eksponatów oraz planem ich rozmieszczenia w budynku, opisem przedmiotu zamówienia, SIWZ i umową zamieszczono na stronie internetowej: bip.centrumnauki.eu 

W poniedziałek 23 marca 2020 r. o godz. 10.00 minął termin składania ofert.

O godzinie 11.30 odbyło się otwarcie ofert.
Wpłynęła jedna oferta – od firmy TRIAS AVI Sp. z o.o. za 22 999 000 zł netto, brutto 28 288 770 zł, okres gwarancji 39 miesięcy.

Wybór najkorzystniejszej oferty dokonany będzie na podstawie kryteriów:

1) cena – 45 %

2) wizualizacja i plan grupy eksponatów – 40%

3) okres gwarancji – 15%

pkt 2 składa się z następujących podkryteriów:

a) atrakcyjność wizualna eksponatów

b) stylistyka i aranżacja grupy eksponatów

c) funkcjonalność i ergonomia

d) charakter, funkcjonalność i rozmieszczenie elementów informacji wizualnej

Termin wykonania zamówienia: do 22 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Oferty oceni  komisja w składzie:

Piotr Kossobudzki – edukator, popularyzator nauki, konsultant centrów nauki. Współtwórca i były wicedyrektor Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Autor koncepcji kilkunastu wystaw muzeów i centrów nauki w Polsce.

Borys Zieleniak – inżynier, podwójny absolwent Politechniki Warszawskiej z unikalnym doświadczeniem z zakresu tworzenia centrów nauki. Współtwórca sukcesu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. niezależny doradca, projektant i inżynier łączy doświadczenie tworzenia i zarządzania centrami nauki z doświadczeniami w zakresie produkcji wystaw, procedur ich pozyskiwania oraz projektowania i wytwarzania eksponatów interaktywnych.

Bartosz Klepacki – absolwent Fizyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Magistrant patrona MCN prof. Jerzego Stelmacha. Od 15 lat propagator interaktywnej nauki. Były pracownik i opiekun wystawy Eureka- jednej z pierwszych wystaw interaktywnych w Polsce. Były pracownik Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Specjalista ds. wystaw w Morskim Centrum Nauki
w Szczecinie. 

Przemysław Kowalewski – specjalista w dziedzinie marketingu i zarządzania. Stypendysta University of Exeter w Wielkiej Brytanii. Były wiceburmistrz Gryfic i wykładowca na Wyższej Szkole Zarządzania im. Bogdana Jańskiego w Szczecinie. Specjalista ds. edukacji w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie. 

Po otwarciu ofert komisja rozpoczęła pracę nad analizą wszystkich dokumentów, najpierw pod względem formalnym, później merytorycznym. Po zakończeniu prac komisja przedstawi swoją ocenę dyrekcji Morskiego Centrum Nauki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here