Przetarg na planetarium w MCN

0
573

Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i uruchomienie wyposażenia Planetarium Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie. Kryteria oceny ofert to:  parametry techniczne i jakościowe, okres i warunki gwarancji jakości i rękojmi za wady oraz cena. Oferty oceni komisja przetargowa. Za parametry techniczne oferta będzie mogła otrzymać do 40% (z sumy 100 punktów), za gwarancje i rękojmię – 10%, a za cenę – 50%. Na składanie ofert zainteresowane firmy mają czas do 5 lutego 2021 r. Zwycięzca przetargu będzie miał 13 miesięcy na realizację zamówienia od czasu podpisania umowy. Zamówienie dotyczy projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) sprecyzowano wymogi dotyczące elementów budowlanych, systemu projekcji, generatorów obrazu, ekranu, dźwięku, oprogramowania a także foteli wyposażonych w system umożliwiający głosowanie publiczności. 

Na żelbetowej kopule, która zmieści w sobie ekran o średnicy 10 m widzowie będą oglądać obraz wyświetlany w rozdzielczości 6.5K. Pokazy będą dotyczyły tematyki związanej z astronomią, fizyką, chemią  i biologią. Prezentowane będą widowiska różnorodne, programy popularno-naukowe przeznaczone dla każdej z grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnych po rodziców i dziadków. Integralną częścią prezentacji astronomicznych będą pokazy na zainstalowanym programie symulacyjnym do projekcji gwiezdnych. Da to możliwość przyjrzenia się z bliska każdemu obiektowi znajdującemu się w kosmosie. Jeżeli ktoś z publiczności zażyczy sobie odbyć podróż do np. Mgławicy Kraba, to mało tego, że będziemy mogli go tam wysłać, to dodatkowo system obsługi pozwoli na to, by widz sam przejął sterowanie pokazem, zabierając ze sobą w kosmiczną wyprawę pozostałych obserwatorów. Dzięki systemowi Voting Box zamontowanemu w fotelach możliwe będzie również przeprowadzanie m.in. ankiet czy konkursów dla uczestników pokazów.

Projekty multimedialne to pełne złożoności dzieła sztuki, które dostarczają widzom wielu wrażeń. Jedną z ciekawszych form prezentowanych w planetarium będą pokazy przygotowane w technologii 3D. Widz takiego wydarzenia ulega złudzeniu, że znajduje się w centrum akcji. Dzięki urządzeniom i oprogramowaniu planetarium czeka widzów wiele wspólnych wypraw – nie tylko do odległych zakątków kosmosu, ale także do wnętrza Ziemi czy na dno oceanów.

Warunki przetargu, specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z opisem przedmiotu zamówienia zamieszczona jest na stronie www.centrumnauki.eu

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here