Propozycja na majówkę. Polecamy golf w Kamieniu.

0
771

Wiosna zawitała do nas na dobre. Pogoda łaskawa, sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Zbliża się majówka, a więc będzie na to dużo czasu. Zapełnią się drogi wiodące ze Szczecina nad morze. Na plażowanie jest chyba jeszcze za wcześnie, ale niedaleko wybrzeża znaleźć można atrakcyjną propozycję aktywnego wypoczynku. Nieopodal Kamienia Pomorskiego, w pobliżu Dziwnówka, w miejscowości Grębowo powstało niedawno pole golfowe Kamień Country Club. Można tam świetnie wypocząć i pograć w golfa w atrakcyjnych okolicznościach przyrody.

Wprawnym graczom zachwalać tego miejsca nie trzeba. Osoby, dla których golf jest znany jedynie z przekazów telewizyjnych, mogą tu poznać tę sympatyczną dyscyplinę sportu i pod opieką fachowego instruktora łyknąć golfowego bakcyla. Z golfem bowiem jest tak, że kto nie spróbuje pomachać kijem, ten nigdy nie dowie się, jak wciągająca to rozrywka.  W Grębowie czeka na chętnych budynek klubowy z restauracją i sklepem sportowym, w którym można zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Aby pograć w golfa, nie trzeba jednak od razu kupować sprzętu. Kije golfowe, piłki i wózki są tu do wypożyczenia. Atutem tego miejsca jest niewątpliwie przyroda. Kamień Country Club położony jest z dala od ruchliwych tras. Spacerując po polu golfowym można nacieszyć oko widokiem lasów, zagajników i łąk. Nie ma tu nic niezwykłego w tym, że zobaczymy np. sarnę, czy zająca, a na niebie pojawi się jakiś duży ptak. Nadmorskie położenie klubu daje gwarancję wypoczynku na naprawdę świeżym powietrzu. Dla zaawansowanych klub organizuje turnieje golfowe z atrakcyjnymi nagrodami. Biorą w nich udział zawodnicy z całej Polski, a nawet gracze z zagranicy. Np. w czerwcu rozegrane tu będą: II Turniej Klubowy (8.06), Senior Golf Tour (28.06),oraz BRIJU Ladies Golf Tour wraz z turniejem towarzyszącym dla panów.

Pole w Grębowie chętnie odwiedzają Skandynawowie i Niemcy. Dojechać tu można np. z lotniska Goleniów oddalonego o 55 km, terminalu promowego w Świnoujściu (ok. 65 km), czy stacji kolejowej w Kamieniu Pomorskim – zaledwie 5 km. Pomysł na stworzenie pola golfowego Kamień Country Club zrodził się w 2006 roku, a projekt pola wykonał pochodzący z USA golf designer David Donallan. Warto zatem wykorzystać okazję i popróbować swych sił w tej pięknej, starej grze (golf ma już ponad 600 lat) i dołączyć do grona ponad 60 milionów ludzi, którzy uprawiają ten sport na całym świecie. Kamień Country Club to jedno z magicznych miejsc, które daje taką możliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here