Prezydencie, nie wycinaj drzew!

0
258

Mieszkańcy ulicy Przygodnej na Gumieńcach, wspierani przez miejskich aktywistów, protestowali pod Urzędem Miasta.

Domagają się wstrzymania wycinki co najmniej 700 drzew. Mieszkańcy apelują do Prezydenta Krzystka o wycofanie się z bezsensownej wycinki drzew, zmiany planu zagospodarowania przestrzennego i zmianę lokalizacji budowy nowego przedszkola nie na działce 1/50 tylko na działkach 1/70 i 1/71. Jak mówili podczas demonstracji pod Urzędem Miasta „problem bezsensownych wycinek elektryzuje opinię publiczną w Szczecinie nie od wczoraj. Sprawa ulicy Przygodnej przelała jednak czarę goryczy, a sprzeciw mieszkańców przybrał niespotykaną jak dotąd siłę”.

W planie urzędników jest realizacja nowego łącznika między ul. Ku Słońcu, a ul. Taczaka w miejsce obecnie wąskiej, zielonej, rekreacyjnej alejki, jaką dzisiaj jest ul. Przygodna. Te plany wiązałyby się z wycinką ponad 700 drzew. Jeżeli nowe przedszkole, dla 380 dzieci, powstanie zgodnie z prezydenckimi planami, na działce 1/50, zapcha to w godzinach szczytu wszystkie okoliczne uliczki osiedlowe.

Postulat mieszkańców, aby przedszkole wybudować na działkach 1/70 i 1/71 ograniczy wycinkę drzew do minimum i zapewni łatwość dojazdu oraz większą dostępność dla mieszkańców.

Zdesperowani mieszkańcy zapowiadają protesty pod Urzędem Miasta w każdy poniedziałek, aby przypominać Prezydentowi, jego Zastępcom oraz Radnym, że rozwiązanie jest proste i w zasięgu ręki. I przede wszystkim – zadowalające wszystkie strony.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here