Potrzebne 3 miliony

0
385

3 miliony złotych potrzeba na remont budynku w którym swoją siedzibę może mieć Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Placówka opiekująca się chorymi dziećmi z terenu całego województwa zachodniopomorskiego wynajmuje od lat pomieszczenia w jednym z lokali przy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Lekarze, pielęgniarki i rehabilitanci nie mają tam jednak odpowiednich warunków do pracy. Potrzeba nowego miejsca, gdzie powstanie nowoczesne zaplecze. Pomoc otrzymywać będą mali pacjenci ale i rodzice, którzy nagle dowiadują się o chorobie dziecka. Liczy się każda wpłacona złotówka. https://zrzutka.pl/hospicjum

W akcję zbierania pieniędzy na ten cel zaangażował się Paweł Żuchowski, korespondent radiowy pracujący w Stanach Zjednoczonych i Honorowy Ambasador Szczecina. Paweł od lat wspiera placówkę. Dzięki wielu zbiórkom, organizowanym wspólnie z Polonią, hospicjum otrzymało cztery samochody oraz kilkadziesiąt urządzeń medycznych. Autami każdego dnia do małych pacjentów dojeżdżają lekarze, pielęgniarki oraz rehabilitanci. Ze sprzętu medycznego korzystają mali pacjenci.

Jak powiedział Paweł Żuchowski: „bałem się tego wyzwania. Ale wielu z Was przekonywało mnie, że to może się udać. Jest to chyba najtrudniejsza rzecz jakiej podejmuję się w życiu. Być może się nie uda. Ale chore dzieci potrzebują placówki z odpowiednim zapleczem. A jak nie podejmę tego wyzwania to będę żałował. Wracam do USA 18 sierpnia. Jeżeli do 16 uzbieramy choćby połowę potrzebnej kwoty, to z uśmiechem na twarzy przebiegnę się spod starej siedziby przy Powstańców Wielkopolskich, gdzie Hospicjum za ogromne pieniądze wynajmuje pomieszczenia, do budynku przy Wojska Polskiego w którym mam nadzieję powstanie nowoczesna placówka. Jak ktoś będzie chciał, będzie mógł dołączyć. Zapewniam, że będzie wesoło. Wszystko oczywiście nagram. Na Wojska Polskiego możemy przybić piątkę. Pomóc możecie wpłacając pieniądze czy udostępniając zbiórkę. Ludzie Hospicjum potrzebują nowoczesnego obiektu, by mogli jeszcze lepiej pomagać dzieciom. Ten budynek może stać się nową siedzibą hospicjum. Miejscem, gdzie mali pacjenci znajdą pomoc. Proszę, pomóżcie”.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here