Poświęcona stępka

0
1416

Wy poganie! Żadnego szacunku dla świętości nie macie. Siedzicie w pierwszych ławkach w kościele. Niby się modlicie, męskie różańce organizujecie a to co? Poświęconą stępkę na złom chcecie oddać? Och wy niewierni, ludzie małej wiary. Przecież sam arcybiskup Dzięga swoimi świętymi rękami, świętymi ustami poświęcił publicznie tę stępkę. Stępka jest więc poświęcona. Należy się jej szacunek.

Stępka może być relikwią. Co prawda trzeciego stopnia ale relikwią. Wystarczy, że poświęcający stępkę, zasłużony dla kościoła, księdza Dymera i innych mu podobnych, ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga zostanie błogosławionym a następnie świętym. Wówczas stępka automatycznie będzie relikwią trzeciego stopnia. O przyszłości stępki powinien zdecydować Episkopat i polski Sejm. Nie godzi się poświęconej stępki wyrzucać a tym bardziej spieniężać. Dość tych pogańskich pomysłów.

Bracia, no może i Siostry, uszanujcie stępkę. Jedna pani bluźniła mówiąc o tejże poświęconej stępce. Mówiła „srał kot na tę stępkę”. Bójcie się Boga, jak można takie bluźnierstwa wypowiadać o poświęconej stępce? Boga w sercu nie macie? Jakże ta wasza wiara jest mała…

Poświęcona stępka powinna być godnie w Szczecinie wyeksponowana. Może przed katedrą, może przed Kurią Biskupią? Obok pałacyku Solidarności już się nie zmieści. Jest też dobre miejsce na Jasnych Błoniach, no może nie przy trzech pogańskich orłach ale vis a vis pomnika Papieża. Arcybiskup Dzięga ze swojego pałacu na Piotra Skargi będzie miał blisko. Stępkę bowiem należy nawiedzać, pielgrzymki do stępki organizować. Poświęcona stępka jest naszym skarbem i nas ubogaca. Nie pozwólcie tym bezbożnikom z Platformy i walczącej z kościołem Lewicy na zezłomowanie stępki. Prawi i Sprawiedliwi – więcej wiary! Poświęcona stępka to nasz skarb, element dziedzictwa narodowego jej miejsce jest w panteonie chwały polskiej. Amen.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here