Pomorze Zachodnie znów zagra z WOŚP w Brukseli

0
730

Jak co roku, w styczniu Pomorze Zachodnie przyłącza się do największej orkiestry dobrych serc i gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W najbliższy weekend siedziba Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli po raz kolejny zamieni się w sztab WOŚP i wesprze 27 finał orkiestry. Wydarzenie objął swoim patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który na licytację przekazał unikalny model popularnego Impulsa. Właśnie takie pociągi na co dzień zapewniają transport mieszkańcom regionu.

– Od ponad ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra m.in. dla pacjentów naszych szpitali. Inkubatory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy insulinowe, holtery, wózki inwalidzkie i dużo, dużo więcej sprzętu medycznego pomaga na co dzień mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Orkiestra gra z nami, a my gramy z Orkiestrą. – powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

#4180 – taki numer przypisano sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zlokalizowanemu przy Rue Montoyer 31 w Brukseli. Ten adres Regionalnego Biura Województwa Zachodniopomorskiego po raz trzeci będzie gościł brukselską Orkiestrę i pomoże w zbiórce, tym razem na zakup specjalistycznego sprzętu do szpitali dziecięcych. Sztab WOŚP w Brukseli zacznie grać już w sobotę już na 12 stycznia. Na ten dzień zaplanowano m.in. występy Teatrzyku „Złoty jeż”, „body painting” czy pokazy tańca nowoczesnego. W niedzielę ruszą licytację, a cały dzień atrakcji zwieńczy koncert Organka.

Finały WOŚP w Brukseli nie były organizowane co roku, ale jeśli już się odbywały to udawało się zebrać kwoty na poziomie 40-45 tys. euro. Organizację finału wspierają m.in. polscy przedsiębiorcy z belgijskiej stolicy. Dzięki hojności Polaków i Orkiestrze podlegające Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego szpitalne oddziały dziecięce, poradnia diabetologiczna czy oddział Geriatrii i Przewlekle Chorych otrzymały nowoczesny sprzęt o wartości liczonej w setkach tysięcy złotych. Dla pacjentów i lekarzy jest on bezcenny.

W 2019 roku Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zdecydował się przekazać na aukcje WOŚP makietę trójczłonowego EZT, wyprodukowanego przez NEWAG SA, posiadający jako jeden z nielicznych w Polsce zezwolenie ETCS drugiego stopnia to prawdziwy biały kruk dla każdego miłośnika zachodniopomorskiej kolei. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji.
Szczegóły dotyczące 27 finału WOŚP w Brukseli znajdą Państwo na stronie http://www.wosp.behttp://www.wosp.be .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here