Polexit

0
866
źródło: FB Młodzi Demokraci Szczecin

Stało się. Banda hipokrytów, mizoginów, katolicko – narodowych cyników wyprowadza nas z Unii Europejskiej. Z uśmiechem na twarzy. Ku zadowoleniu dziada z Żoliborza.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego stwierdza, że przepisy Traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską Konstytucją. Przez 17 lat obecności Polski w Unii Europejskiej nikt nie kwestionował nadrzędności prawa europejskiego. Do dzisiaj. To prawny polexit, przez działania szaleńców żegnamy się z Unią Europejską.

Jak powiedział rzecznik Europejskiej Partii Ludowej, eurodeputowany Jeroen Lenaers „państwa członkowskie UE ani Komisja Europejska nie mogą stać bezczynnie, gdy rządy prawa są nadal demontowane przez polski rząd. Nasze pieniądze nie mogą finansować rządów, które wyśmiewają i negują nasze wspólnie uzgodnione zasady. Trzeba wyciągnąć konsekwencje, a Komisja Europejska powinna natychmiast wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia, aby nie sponsorować autokratów w Warszawie„.

Komentarze parlamentarzystów ze Szczecina są jednoznaczne (choć nie wszyscy mieli czas lub ochotę skomentować skandaliczny wyrok TK… ). Marszałek Senatu prof. dr hab. Tomasz Grodzki napisał na Twitterze: 7 października 2021 roku zaczął się w Polsce Polexit. Wyrok tzw. Trybunału Konstytucyjnego oddala nas od zasad prawodawstwa, sprawiedliwości, praworządności i niezawisłości sędziowskiej, które są standardami w UE. Demokratyczna większość w Senacie będzie bronić sędziów i naszej obecności w Unii”

Eurodeputowany Bartosz Arłukowicz – „A więc szczecinianie. Funkcjonariusz partyjny ze Szczecina właśnie nas wyprowadza z UE. Były członek Unii Wolności. Były radny i Prezydent Szczecina. Wiem, co czujecie. Mam tak samo”. W kolejnym twitterowym wpisie podkreśla „przed nami decyzja. Wychodzimy czy zostajemy. Oni wychodzą. My zostajemy”.

Drugi eurodeputowany z naszego regionu prof. Bogusław Liberadzki cytuje komentarz Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoli: „dzisiejszy werdykt w Polsce nie może pozostać bez konsekwencji. Nadrzędność prawa unijnego musi być niekwestionowana. Jego łamanie oznacza podważenie jednej z fundamentalnych zasad naszej Unii. Wzywamy Komisję Europejską do podjęcia niezbędnych działań”.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zmienił na Facebooku swoje zdjęcie profilowe na flagę europejską i napisał też mocny komentarz: „Szczecin zostaje w UE! Co oznacza dzisiejszy 'wyrok’? Zobaczcie W zasadzie po dzisiejszym wyroku TK Polska ma jedynie trzy wyjścia. Po pierwsze, może próbować tak zmienić TSUE, aby jego przepisy stały się zgodne z polską konstytucją. To scenariusz całkowicie nierealny. Po drugie, Polska może też zmienić własną konstytucję tak, by nie kolidowała rzekomo z TUE – także scenariusz niewykonalny. I wreszcie – Polska może opuścić Unię. Co przerażające, na dziś jest to scenariusz z tych trzech najbliższy rzeczywistości.”

Czy Polaków to obchodzi? Czy będą reakcje polskiego społeczeństwa? Młodzi Demokraci ze Szczecina już zapowiadają akcje protestu wobec takich decyzji. Czy inne organizacje potrafią się zjednoczyć i wyprowadzić Polaków na ulice? Czy może warto przywołać szalenie aktualny cytat ze Stefana Kisielewskiego„to, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać”…

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here