Pol’and’Rock zostaje na Pomorzu Zachodnim

1
477

Marszałek województwa Olgierd Geblewicz i organizatorzy Pol’and’Rock 2021 spotkali się z dziennikarzami na lotnisku Makowice – Płoty, gdzie rozpoczęło się już wielkie granie. – Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata! Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy – stwierdził Jerzy Owsiak.

Festiwal organizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wrócił na Pomorze Zachodnie po 25 latach. Samorząd województwa wspiera to muzyczne wydarzenie.

– Cieszę się bardzo, że mogę dzisiaj witać w swoim regionie najpiękniejszy festiwal świata, który odbywa się w duchu ekologii i poszanowania dla środowiska – powiedział Olgierd Geblewicz. Szef WOŚP podkreślał, że tegoroczny festiwal organizowany jest w wyjątkowo trudnych „covidowych czasach”. – Na pustym polu, od podstaw zbudowaliśmy to miejsce na naszym doświadczeniu, dzięki ogromnej życzliwości wszystkich służb i profesjonalizmowi naszych partnerów. Organizując festiwal, zbudowaliśmy naszą filozofię i naszą społeczność. Różnica między pierwszym festiwalem, a tym dzisiejszym jest taka, że dziś mogłyby tutaj zagrać największe światowe gwiazdy i nie byłoby żadnych uwag co do organizacji – mówił Jerzy Owsiak.

Przypomniał, że koncertom na Pol’and’Rock towarzyszą inne wydarzenia.

– W Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się aż 44 warsztaty, będziemy mówić o prawach człowieka i konstytucji. Obecność zapowiedział nowy Rzecznik Praw Obywatelskich – podkreślił Jerzy Owsiak. – Festiwal odbywa się w nowym miejscu z nową energią, ale to nowe miejsce jest na lata. To nowa siła i nowy duch, Wiemy, że Pol’and’Rock to najpiękniejszy festiwal na świecie. Wierzę, że po zakończeniu tej edycji będziemy mogli śmiało powiedzieć, że najlepszy.

– Deklaracja Jurka, że Festiwal zadomowi się w tym miejscu na kolejne lata jest wspaniałą informacją. Z dumą będę wszystkich witał w moim pięknym regionie – stwierdził marszałek Olgierd Geblewicz.

Przez trzy dni będą odbywać się tam ekologiczne warsztaty, wydarzenia promujące turystyczne atrakcje regionu, ale również szczecińskie uczelnie. Przygotowano też specjalny program prezentujący Fundusze Europejskie. Ponadto zaplanowano strefę gier planszowych, plac zabaw, ekspozycję Morskiego Centrum Nauki. Na spragnionych sportowych aktywności czekają organizatorzy biegów „ExtremE Wolf”. By ułatwić dojazd na Pol’and’Rock, Województwo Zachodniopomorskie zdecydowało o uruchomieniu dodatkowych pociągów regionalnych. Już od środy na trasie Szczecin – Goleniów – Nowogard – Płoty – Kołobrzeg kursuje piętnaście par pociągów każdego dnia. Dwa razy więcej niż normalnie. Po zakończeniu festiwalu uruchomione zostaną również połączenia nocne (31 lipca / 1 sierpnia), które odwiozą uczestników koncertów do Szczecina i Kołobrzegu. ”Pol’and’Rock Festival” (wcześniej „Przystanek Woodstock”) organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza edycja odbyła się w 1995 r., a w 1996 roku impreza została zorganizowana w Szczecinie na lotnisku Dąbie. Od 2004 r. wakacyjne koncerty WOŚP odbywały się w Kostrzynie nad Odrą. W 2020 roku, ze względu na pandemię, „Pol’and’Rock” zagrał tylko online. Tegoroczny festiwal ma odbywać się w reżimie sanitarnym, z liczbą uczestników ograniczoną do 20 tysięcy. Na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Koncerty, spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych i inne festiwalowe wydarzenia można śledzić w internecie:


https://polandrockfestival.pl/

red.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here