Pol’and’Rock 2023

0
141

W festiwalowym miasteczku stoi już wielka scena, w strefie Pomorza Zachodniego widać coraz więcej atrakcji, a obok wielki namiot Akademii Sztuk Przepięknych. Pol’and’Rock startuje 3 sierpnia. O tym, co najciekawsze, najważniejsze, najbardziej ekologiczne podczas tegorocznego festiwalu opowiadali – podczas konferencji w Szczecinie – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezes Zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. 

Głośne zaproszenie na Pol’and’Rock Festival popłynęło z nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego WZ w Szczecinie. Przestronne atrium wypełnili dziennikarze, wolontariusze WOŚP, organizatorzy i partnerzy festiwalu.


– Zapraszam na Pomorze Zachodnie, przyjedźcie do Czaplinka! – rozpoczął konferencję zapowiadającą Pol’and’Rock Festival marszałek Olgierd Geblewicz.
– Mamy w Polsce 16 województw. Chciałbym, żeby wszędzie panowała tak dobra atmosfera jak tu. Jeśli jest dobry gospodarz, ludzie czują się dobrze – stwierdził Jerzy Owsiak. – Robimy festiwal nie najpiękniejszy, a najlepszy na świecie. Technika jest ze światowego topu. Scena przepiękna. Ja się zawsze upieram, żeby była ono rockandrollowa, dużo świateł. Topowa impreza. Robimy ją w Polsce. Dajemy radę. Podczas festiwalu ludzie koegzystują pięknie. Wszyscy się akceptują, szanują. Państwo obywatelskie będzie działało przez kilka dni. Tęsknię za tym, by tak było cały rok! Chcemy być wśród ludzi, którzy się uśmiechają, machają do nas. Zróbmy wszystko, żeby taka była cała Polska – apelował Jerzy Owsiak
Marszałek podkreślił, że wakacyjne muzyczne święto organizowane przez Fundację WOŚP jest podziękowaniem za zaangażowanie Polaków w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
– Festiwal jest nagrodą za wielkie serca podczas finału WOŚP. Dobro wraca! Niedawno oddawaliśmy do użytkowanie rezonans w szpitalu Zdroje. Też kupiony dzięki Orkiestrze – przypomniał Olgierd Geblewicz.


– Właśnie teraz, jadąc tu do Was, otrzymaliśmy prośbę o sprzęt dla Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Lekarze napisali że jest niezbędny, żeby wygrać z sepsą. I ten sprzęt, o wartości 3 milionów 400 tysięcy złotych zostanie kupiony – zapowiedział Jerzy Owsiak. Do sierpnia 2022 roku do marszałkowskich placówek ochrony zdrowia trafił od WOŚP sprzęt warty co najmniej 35 mln zł. WOŚP głośno gra na Pomorzu Zachodnim. Pomorze Zachodnie gra na Pol’and’Rock. Festiwal wrócił do naszego regionu w 2021 roku. Wrócił, bo impreza organizowana przez Fundację WOŚP – kiedyś pod nazwą „Przystanek Woodstock” – w 1996 roku gościła na szczecińskim lotnisku Dąbie. Później na wiele lat zakotwiczyła w województwie lubuskim – w Żarach i Kostrzynie nad Odrą. Dwa lata temu, mimo pandemicznych obostrzeń, udało się ją zorganizować na lotnisku Makowice – Płoty. Rok temu festiwal został przeniesiony w piękną krainę jezior, 7 kilometrów od Czaplinka. 
red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here