Poczuj świąteczny klimat podczas największego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

0
652

Uwielbiany przez mieszkańców i turystów Jarmark Bożonarodzeniowy powraca. Już od 6 grudnia trzy place w centrum Szczecina przeniosą nas w magiczny czas oczekiwania na święta.

W tym roku nie mogło być inaczej. Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy ponownie wprowadzi w miejską przestrzeń magię Świąt Bożego Narodzenia. Od 6 do 22 grudnia samo centrum miasta zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek.

Pysznie i z klimatem

Przed nami czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku przygotowania do świąt rozpoczniemy już 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Na trzech placach: Alei Kwiatowej, placu Adamowicza i placu Lotników pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina. Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie można skorzystać z bogatej oferty food trucków i innych mobilnych wystawców.

O wyjątkowy klimat podczas naszego Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na placu Lotników stanie największa w mieście choinka, nie zabraknie także gigantycznej bombki, której odwiedzający Jarmark uwielbiają robić zdjęcia. To wszystko będzie okraszone świątecznymi kolędami i piosenkami, które będą wybrzmiewać z naszego radiowęzła.

Świąteczne kino, koncerty i wspólne gotowanie

Święta Bożego Narodzenia najlepiej jest spędzać w gronie przyjaciół i rodziny. Po raz kolejny organizatorzy Jarmarku zadbają o to, aby umilić mieszkańcom i turystom także czas oczekiwania na nie. Każdy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje. Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której będą przeprowadzane warsztaty, a wieczorami będzie się zmieniała w salę kinową. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.

W naszej kulturze Boże Narodzenie to też czas wspólnego gotowania, wypiekania bożonarodzeniowych pierników i dekoracji świątecznych ozdób. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie mnóstwo okazji do tego, aby spróbować swoich sił nie tylko w świątecznej kuchni, ale także rękodzielnictwie. Przed nami wielkie wspólne gotowanie.

Dla każdego coś dobrego

Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej, choinek, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się także w centrum Szczecina. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie. Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich oczywiście grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.

Co, gdzie i kiedy?

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się 6 grudnia i potrwa przez 17 dni. Do 22 grudnia w Alei Kwiatowej, na placu Adamowicza i placu Lotników w godz. pon.-czw. 14.00-20.00, pt.-sob. 10.00-23.00, ndz. 10.00-20.00 będzie można odwiedzać jarmarkowe domki, brać udział w animacjach i korzystać z przygotowanych atrakcji. Szczegółowy program wydarzeń podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zostanie opublikowany na stronie internetowej wydarzenia www.kolorowaaleja.pl

Organizatorzy, partnerzy, patroni

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia oraz Miasto Szczecin.

Sponsorem Jarmarku Bożonarodzeniowego jest Szczecińska Energetyka Cieplna.

Patronami medialnymi jest portal wSzczecinie.pl oraz Radio Szczecin.

Więcej informacji

WWW >>> kolorowaaleja.pl

FB >>> facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin

Wydarzenie FB „Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy” >>> https://www.facebook.com/events/408489089817884/

O Kolorowej Alei

Ostatnie lata są dla szczecińskiej Alei Kwiatowej czasem niezwykle… barwnym. Nie tylko za sprawą pięknie kwitnących kwiatów i niecodziennych instalacji florystycznych. Koloryt temu miejscu nadają sami mieszkańcy, którzy licznie uczestniczą w szeregu imprez i spotkań.

Historia „Kolorowej Alei” rozpoczęła się w roku 2015, kiedy to w głosowaniu nad projektami Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego uznanie w oczach mieszkańców zyskała propozycja „Ożywienia Alei Kwiatowej”. Ponad 1000 osób opowiedziało się wówczas za posadzeniem w tym miejscu nowych kwiatów oraz ustawieniem ozdobnych gazonów i instalacji florystycznych. W toku spotkań z autorem zwycięskiego pomysłu Urząd Miasta wypracował długofalowy i kompleksowy plan działań pod nazwą „Kolorowa Aleja”, mający na celu realizację założeń projektu. W marcu 2016 roku rozpoczął się cykl wydarzeń, które zachęcały mieszkańców do regularnego odwiedzania tego miejsca.

W szklanym pawilonie u wlotu na Aleję Kwiatową powstało Centrum Informacji Turystycznej, gdzie uzyskać można informacje na temat naszego miasta i regionu, poznać ofertę szczecińskich atrakcji turystycznych, kupić Szczecińską Kartę Turystyczną, miejskie pamiątki, wydawnictwa, bilety na wydarzenia oraz… zaopatrzyć się w kubek ciepłej kawy lub herbaty, z którą wybrać się można na spacer po Szczecinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here