Platon, oczko wodne i bazarek

0
651

Jeśli 65% wyborców Trzaskowskiego jest w stanie głosować na Bosaka, to oznacza to,że żywią się oni tak potężną nienawiścią do PiS,że są w stanie w Polsce zaprowadzić kato-nacjonalizm. Jestem przekonany, że również a może i więcej wyborców PiS zagłosowałoby na Bosaka przeciwko Trzaskowskiemu – co oznaczałoby,że ich preferencje wyborcze sa napędzane nienawiścią.

I to jest własnie tragiczne,że polska polityka jest napędzana mentalnymi postawami nienawiści, a nie poglądami, wizjami, argumentami, strategiami.

W polskiej polityce krytyczny rozum jest w zasadzie nieobecny – przeważa TKM po obu stronach. Jaki stąd wniosek? Naprężanie duopolu PiS kontra PO i vice versa doprowadzi do stanu, w którym ludzie będą zagryzali się. A Putinowi zależy na tym, aby eskalować na maksa to naprężenie nienawiści wzajemnej.

Moim zdaniem – najlepsze byłoby wyrzucenie z polityki, ze sceny tych z PiS i tych z PO, SLD, PSL i pozostałych. Ale to nierealne.

Co wiec pozostaje? Potrzebna jest nowa partia – liberalna, chłodząca głowy, skoncentrowana na projektach społecznych, wzmacniająca cywilizację cyfrową, edukację, armię, pilnująca wszędzie równowagi gry rynkowej i prorynkowa oraz proeuropejska, otwarta na mniejszości obyczajowe.

Wojciech Krysztofiak

Ewa Maltanska Przez cały czas rozważamy prezydenturę pod dyktando partii. Mnie interesuje cz Trzaskowski jest w stanie wybić się na niezależnego prezydenta… Tak jak to powinno wyglądać. Duda przyzwyczaił nas choć mówił inaczej, do prezydentury spolegliwej wobec swojej partii ale czy tak musi być? Reagujemy trochę jak pies Pawłowa.Ukryj lub zgłoś

Wojciech Krysztofiak Nie ma czegoś takiego jak niezalezna prezydentura; nawet w USA – p[rezydent jest pilnowany przez US Army, Departament Stanu, departament sprawiedliwosci, Sąd Najwyższy, itd – i rzecz jasna Komitet Wyborczy partii (czyli cały system think-tanków stojących za nim, pod nim, obok niego). Niezalezni prezydenci funkcjonują w dykataturach czyli sa szefami mafii politycznych 🙂 Pytanie wiec Pani, można sparafrazować tak: czy trzaskowski jest w stanie wybić się na mafioza? 😉

2 godz. · 

W Polsce trzeba budować liberalną republikę platońską. Te miliardy z Unii można zainwestować w edukację logiczno-cyfrową, matematyczną i filozoficzną – aby mlode pokolenie tworzyło programy sztucznej inteligencji, ułatwiające nam wszystkim życie; zwiekszajace PKB, itd.

Platon powiązał edukację filozoficzną z edukacja matematyczno-logiczna w swojej Akademii; popełnił jeden bląd – chciał ludzi przymuszać, ale to błąd strategiczny tylko. natomiast w dzisiejszych wyborach dwóch głównych kandydatów proponuje: oczka wodne (Duda) i bazarki (Trzaskowski). I to pokazuje mizerię, jałowość i beznadzieję obecnych wyborów.

Glosując na Dudę glosujesz na oczko wodne, głosując na Trzaskowskiego glosujesz na bazarek. Parafrazując Norwida, polska polityka sięgnęła komicznego bruku. Ja nie idę na wybory, bo wybór pomiędzy oczkiem wodnym a osiedlowym bazarkiem jest dla mnie kompromitujący; bo ktoś tu ma mnie za skończonego jełopa; oczywiście każą wybierać, żeby potem mieć prawo do dzielenia potężnej, europejskiej kasy. I nie dajcie się zwieść obietnicom bazarku lub oczka wodnego. 🙂 

I jeszcze przy okazji przy tych urnach zarazicie się – ja wyszedłem w poniedziałek na uczelnię, bo rektor w czasie pandemii zarządził spis sprzętu i od wczoraj mam suchy kaszel. zaproponowałbym mu kąpiel w oczku wodnym Dudy lub spacer po bazarku im. Trzaskowskiego 

Wojciech Krysztofiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here