PIS się obraził

0
1172

Inauguracyjna sesja sejmiku zachodniopomorskiego zakończyła się skandalem wywołanym przez radnych PIS.

Przedstawiciele samorządu wojewódzkiego wyłonili nowe władze. Wybrali marszałka,
przewodniczącą sejmiku i dwoje wiceprzewodniczących. Trzecia kandydatura – radnego Kopcia z PIS – nie zyskała poparcia większości. Zwyczajowo to właśnie jedno z miejsc w prezydium sejmiku przypadało radnemu z opozycji. Nie jest jednak powiedziane, że panu wiceministrowi Kopciowi. Klub PIS, zamiast demonstracyjnie opuszczać salę obrad, powinien zgłosić kolejnego kandydata i czekać na wynik głosowania. Poziom frustracji był jednak za wysoki. Pozostała manifestacja niezadowolenia podlana sosem poczucia niesprawiedliwości.
Radni opozycji pokazali, że za nic mają procedury demokratyczne i dobre obyczaje… Trudno się temu dziwić, wszak przykład idzie z góry…
Prawdziwą perełką sejmikowych wystąpień było płomienne przemówienie przewodniczącej klubu radnych PIS. Nawiązując do gratulacji , jakie złożył nowej przewodniczącej sejmiku radnej Bezpartyjnych Marii Ilnickiej – Mądry marszałek Olgierd Geblewicz, pani radna opozycyjna w swojej krytycznej przemowie pomyliła cytaty. Zamiast o „wyliniałych ryjach” powiedziała o „zdradzieckich mordach”. Oba epitety równie dosadne, jednak różni autorzy.
Prezesowi Kaczyńskiemu nie śniło się , gdy wykrzykiwał obelgi z mównicy sejmowej, że jego słowa epigonka PIS – u w terenie włoży w usta marszałkowi z Koalicji Obywatelskiej. To pogwałcenie praw autorskich. Cytując trzeba podać źródło. Teraz radna powinna się obawiać dochodzenia odszkodowania przez autora tekstu…
Wydarzenia w sejmiku poprzedziła sesja Rady Miasta. Tu również PIS się obraził, bo rada nie zaakceptowała kandydatury Bartłomieja Sochańskiego na wiceprzewodniczącego.
W obu przypadkach radni PIS zareagowali jak małe dziecko, obrażone, że rodzice nie chcieli od razu kupić zabawki i każą czekać te kilka dni na choinkę. PIS dostanie swoje zabawki, tylko musi zgłosić inne, dające się zaakceptować kandydatury. Takie reguły gry. Jednakowe dla wszystkich i nie ma co tupać nóżkami. Chyba, że tak trudno pogodzić się z rolą opozycji, która w dodatku musi stosować się do obowiązującego prawa…

Jarosław Dobrzyński
P.S.
Na deser garść komentarzy, które posypały się w internecie (pisownia oryginalna):

orombello
Drodzy Państwo, popieram i mam nadzieję, że wyszliście z tego sejmiku na zawsze.
pafcio24
fajnie by było jak by już w ogóle nie wrócili
zed.1
Kto to mówi? Przecież to są standardy jakie wprowadził PiS. Narobiliście na zasady
demokracji i wzajemnego poszanowania, a teraz chcecie by was traktować z szacunkiem? Zrobilibyście dokładnie to samo, ale jeszcze obrażając opozycję i wyzywając od sbeków, tak jak was nauczyła wasza patronka – posłanka Krystyna. I pani radna co to jest koryto+? To np. pensja Misiewicza skierowanego przez partię do upadającej stoczni. Zna pani kogoś takiego? My znamy. Was w tym sejmiku wcale nie powinno być, i gdy społeczeństwo zrozumie skalę złodziejstwa waszego układu to miejmy nadzieję, że was tam już nigdy nie będzie. Więzienia czekają.
bajka49
Moje gratulacje dla PiS-owców. Koniec nas was w Zachodniopomorskim już nadszedł. Czekamy na powtórkę w Polsce
fannormalnosci
i bardzo dobrze HIPOKRYCI. Zapomnieli jak jeszcze do wczoraj kupczyli stanowiskami za poparcie albo jak koledzy PiSiów zachowują się w Warszawie. Mam nadzieje, że nie wrócą z krzykaczką na czele już do Sejmiku
bujwchucie Kto mieczem wojuje…
sedina_2008
PIS tak został potraktowany jak traktuje się opozycję w Sejmie i w Senacie. Niech się
przyzwyczają, bo tak samo będą traktowani po przyszłorocznych wyborach w Parlemencie. A na takie traktowanie sobie zapracowali.
ont
I kto to mówi? Jeszcze zanim PiS przejął władze duda nie podał reki premier Kopacz na Westerplatte, wyłączanie mikrofonów opozycji w parlamencie, 30 secund na wypowiedz, nie wspomnę zdradzieckich mord, Tusk pominięty na obchodach 100 lecia niepodległości i tak dalej. A tu co? Wybory i obraza bo nie dostał 16 tylko 13 głosów? Haha .

ok-cham
Kupczenie stanowiskami i korupcja jak na Śląsku nie wypaliły i trzeba było obejść się
smakiem? Czas zrozumieć, że to jest tylko przedsmak. Przedsmak tego, co czeka waszą czeredę najpierw po wiosennych wyborach do PE, a potem jesienią, po wyborach parlamentarnych. Zachłanną pisią ;rodzinę na swoim" w wersji Soprano czekają dużo grubsze problemy niż tylko lokalne odcięcie od stołków.
a_propos MJW już na początku kadencji daje popis swojego awanturniczego sposobu bycia, i sama pokazała co to znaczy nieprzyzwoicie się zachować. Należy współczuć nie PiSowskim radnym sejmiku, że przez 5 lat będą musieli to znosić. Czy do tej pani nie dotarło, że mieszkańcy Szczecina i regionu nie chcą widzieć przedstawicieli PiS w zarządzie miasta i regionu? Ile jeszcze dowodów tym ludziom potrzeba, skoro wynik glosowania do nich nie przemówił? Pięknie skwitowała całe to zajście przewodnicząca rady sejmiku, pani Ilnickia-Mądry.

rg99
Moze poszli budowac prom, bo stepka rdzewieje
erin111 Jeszcze nie było takiego sejmiku, żeby opozycja była wykluczona.powiedzieli obrazeni PiSowcy, ale SEJM w ktorym opozycja jest totalnie wykluczona od 2015 roku, popieraja. To sie nazywa super hipokryzja!
arbaal_ze_slayera
Jak to mówił PiS?!?;Trzeba było wygrać wybory. Suweren tak zdecydował.
Besos 😀
P.S. Dobrze że chociaż prom Matołusza rośnie w oczach.
~PACYNA KITT
Najwieksza hipokrytka ciagnąca gałę co cztery lata w innej partii byleby tylko pozostać przy żłobie. Raz liberal raz patriotka. Wyzywa ludzi potraktowanych przez wojnę od dzikusow, nawet nie znając dobrze sytuacji. Reszta tego PiSu to same mieronoty. Ale ta baba to już powinna iść tam gdzie jej miejsce. Wnuki k… bawić
WYBORCA
Lokomotywy Pis Brudzio,Dobrzyń. Zaręb działają na pewien elektorat w Pisie jak płachta na byka.Uważam,że ci ludzie mogą sobie za sukces przypisać to,że swoimi mądrościami sprawili partii nienależne jej miejsce w regionie,ku uciesze opozycji.Ale mamy demokrację i to suweren decyduje,a ten zadecydował wyraźnie.Kolejne wybory pewnie zmiotą Pis całkowicie z powierzchni ziemi na tych ziemiach zachodnich.

~IRENAJAGER@GMAIL.COM
Dziekujemy P.Krzystek za twoj obiektywizm i madrosc. Warto byc przyzwoitym jak mawial W Bartoszewicz -nasz WIELKI POLAK.
~URSZULA
Nie rozumiem tego oburzenia, przecież przykład traktowania opozycji pokazał nam PiS (w Sejmie).

~WSPÓŁCZUJĄCY…
A mi najzwyczajniej jest żal radnej […]. Od lat wkłada tyle pracy aby być najgłupszą i prostą jak cep kobietą w lokalej polityce a nikt tego nie docenia! Pozostaje chyba jej darcie japy jak przekupka na targu z nadzieją, że ktokolwiek będzie tą pyskatą wariatkę traktował poważnie. Babsztyl ma parcie na szkło i teraz będzie robiła z siebie męczennicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here