„Pis na wodę, fotomontaż”

0
1199

Stocznia Szczecińska, siatkarze, Stocznia Gryfia i branża stoczniowa to tematy z konferencji posłów Marchewki i Obryckiego. Zdaniem parlamentarzystów Arkadiusza Marchewki i Norberta Obryckiego – trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości, to zero efektów w przemyśle stoczniowym.

Posłowie w taki sposób, podczas konferencji prasowej, podsumowali ostatnie 3 lata działalności rządu PiS. Jak podkreślił poseł Marchewka – mija półtora roku od położenia tzw. stępki pod budowę promu. Jakie są efekty tych działań? Żadne! Nadal hula tam wiatr, a kawałek blachy, w który dumnie pukał młotkiem premier Morawiecki, zardzewiał. Parlamentarzyści PO podkreślali, że nie ma projektu promu, nikt nie wie ile będzie kosztował oraz kto go zbuduje. Z ustawy stoczniowej, która miała wspierać firmy budujące statki niewiele wynika.

Posłowie odnieśli się także do dramatycznej sytuacji finansowej w Stoczni Gryfia. Przypomnieli, że w ubiegłym roku, podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Szczecinie usłyszeliśmy, że stocznia Gryfia po raz pierwszy od dwunastu lat osiąga zyski. Tymczasem ze sprawozdań finansowych za lata 2016-2017 wynika, że sytuacja jest dużo gorsza. Stoczniowcy w otwartym liście stwierdzili ostatnio, że nie nastąpiła obiecywana odbudowa majątku produkcyjnego stoczni, który obecnie jest w jeszcze gorszym stanie niż kiedykolwiek.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here