Pierwszy weekend ze zmianami. Spacerowicze, rowerzyści i biegacze zaskoczeni.

0
809

Inwestycja związana z budową Węzła Łękno daje się we znaki mieszkańcom Szczecina. Na razie tym którzy nie poruszają się autami czy autobusami.

Dodatnie, dość wysokie temperatury skłaniały w weekend do wycieczek, jednym z najpopularniejszych szlaków rekreacyjnych. Rowerzyści, spacerowicze i biegacze byli dość zdziwieni wprowadzonymi ograniczeniami w ruchu. Niestety tak będzie już przez najbliższe 2 lata. Zamknięty został ciąg pieszo – rowerowy ul. Fałata od ul. Zaleskiego do ul. Bułgarskiej.

Zamknięcie ścieżki to efekt pierwszego etapu inwestycji, związanego z wyburzeniem istniejącego wiaduktu kolejowego i budową nowego. Przewiduje się, że ścieżka nie będzie dostępna dla ruchu pieszego i rowerowego przez cały okres trwania inwestycji. Czyli co najmniej 2 lata. Piesi zmierzający przez Park Kasprowicza kierowani będą poprzez ul. Słowackiego, Park Kownasa, ul. Arkońską, ul. Bułgarską (do wyboru również ul. Serbska i Harcerzy) do ul. Fałata w rejon ul. Wincentego Pola. Trasą alternatywną do zaproponowanej powyżej jest przejście alejkami Parku Kasprowicza w rejon Teatru Letniego do ul. Słowackiego dalej ul. Papieża Pawła VI, a następnie ul. Arkońską.

Z kolei rowerzyści zmierzający przez Park Kasprowicza, kierowani będą poprzez ul. Słowackiego (jezdnia oznakowana jest znakami poziomymi P-27), Park Kownasa do ul. Arkońskiej (w skrzyżowanie ul. Cyfrowej gdzie mamy przejazd rowerowy), ul. Bułgarską (do wyboru również ul. Serbska i Harcerzy) do ul. Fałata w rejon ul. Wincentego Pola.

Trasą alternatywną do zaproponowanej powyżej jest przejazd alejkami Parku Kasprowicza w rejon Teatru Letniego do ul. Słowackiego dalej ul. Papieża Pawła VI, a następnie ul. Arkońską.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here