Perły Biznesu 2022 rozdane

0
300

Już po raz dziewiętnasty redakcja „Świata Biznesu” wręczyła nagrody w konkursie na wydarzenie gospodarcze i osobowość biznesu w naszym regionie. W obu kategoriach przyznano również po cztery wyróżnienia. Kapituła konkursu składająca się z zachodniopomorskich naukowców i dziennikarzy, obradująca pod przewodnictwem prof. Juliusza Engelhardta z Uniwersytetu Szczecińskiego, za najważniejsze wydarzenie uznała pogłębieniu toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Nagroda trafiła do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Za Osobowość Biznesu 2022 roku  uznano Tytusa Gołasa – prezesa firmy Tidio Poland w Szczecinie.

Pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin do 12.5 m to największa inwestycja w gospodarce morskiej zrealizowana ostatnio w naszym regionie. Tor został również poszerzony do 100 m, co poprawia bezpieczeństwo żeglugi oraz przyczynia się do wzrostu konkurencyjności zespołu portów Szczecin-Świnoujście. Zmiana parametrów toru sprawia, że firmy przeładunkowe będą mogły przyjmować statki o dwukrotnie większej nośności niż dotychczas. Inwestorem prac o łącznej wartości ponad 1,8 mld zł był Urząd Morski w Szczecinie. W ramach inwestycji powstały dwie nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim, przebudowano skarpy brzegowe, pogłębiono i poszerzono obrotnice dla jednostek pływających. Zmodernizowano także oznakowanie nawigacyjne.

Tytus Gołas – nagrodzony tytułem Osobowości Biznesu 2022 – jest założycielem firmy Tidio oferującej usługi teleinformatyczne małym i średnim przedsiębiorstwom. Nowe rozwiązania wykorzystują sztuczną inteligencję. Integrują się z mediami społecznościowymi, pocztą e-mail, systemami e-zakupów, umożliwiając przedsiębiorcom obsługę klientów ze wszystkich kanałów w jednej skrzynce. W ciągu kilku lat rozwoju Tidio stało się czwartym najpopularniejszym tzw. live chatem na świecie, wykorzystywanym na ponad 300 tys. stron internetowych. Każdego miesiąca Tidio pomaga swoim klientom w obsłudze ponad 510 milionów użytkowników. W 2022 roku firma pozyskała ponad 110 mln zł (25 mln dolarów) na rozwój. Tidio planuje podwoić liczbę pracowników zatrudniając specjalistów od marketingu i produktu oraz deweloperów z międzynarodowym doświadczeniem. Dziś zespół tworzy 140 pracowników pochodzących z Europy i Ameryki Północnej, którzy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie. Tytus Gołas już jako nastolatek budował strony internetowe, stworzył własną agencję interaktywną i napisał pierwszą grę internetową. Był wielokrotnie nagradzany. W 2022 roku, podobnie jak w poprzednich latach, pojawił się w rankingu  Under 30 magazynu Forbes Polska.

Podczas gali wręczono również statuetki Gwiazdy Świata Biznesu 2022. Nagrody te otrzymali: Remigiusz Kowalski – właściciel zakładu poligraficznego Rex Druk i Wojciech Gągorowski –  współwłaściciel agencji Event Factory.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here