„Państwo i Kościół. Między tronem i ołtarzem.”

0
895

Klub Obywatelski w Szczecinie zaprasza na spotkanie z ks. Kazimierzem Sową. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Sowińskiego o godz. 17.00.

Tematyka spotkania koncentruje się wokół zagadnień relacji Państwa i Kościoła, sojuszu tronu i ołtarza, pozycji Kościoła w demokratycznym państwie i społeczeństwie. Podczas ostatniej rocznicy Radia Maryja abp Andrzej Dzięga skrytykował demokrację liberalną, twierdząc, że nie jest to prawdziwa demokracja, że jest to demokracja bez wartości. Czy Kościół potrafi odnaleźć się w demokracji liberalnej, czy najlepiej czuje się w dyktaturze? Jakie powinny być modelowe relacje Kościoła i Państwa? Czy demokracja służy Kościołowi? To główne zagadnienia, które poruszone będą podczas spotkania. Organizatorzy przewidują również włączenie się publiczności do dyskusji poprzez zadawanie pytań. Spotkanie poprowadzi Witold Jabłoński.

Kazimierz Sowa – ksiądz katolicki i publicysta. Absolwent teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej i dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowych studiów z zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University. Od roku 1995 związany z radiofonią katolicką, twórca Radia Radia Mariackiego w Krakowie i współtwórca ogólnopolskiej sieci rozgłośni katolickich Radia Plus. W 2007 we współpracy z grupą ITI założył kanał tematyczny Religia.tv, którym kierował do 2015. Publikuje m.in. w tygodniku Wprost, Newsweeka, Rzeczpospolita. Komentator wydarzeń religijnych, społecznych i politycznych na antenie TVN24 i TVN24 BiS, gdzie przez dwa lata prowadził magazyn „Piąta Strona Świata”. Autor książek „Moje syberyjskie podróże” i „Szaleńcy Pana Boga” oraz kilkudziesięciu filmów dokumentalnych poświęconych tematyce misyjnej, papieskiej i historycznej. Laureat nagród dziennikarskich, w tym Nagrody Ślad im. bpa Jana Chrapka.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here