Pan Lump.

0
1667

Do fantastycznych murali Lumpa, realizowanych w przestrzeni miejskiej Szczecina jesteśmy przyzwyczajeni. Na ulicach Kolumba, Wyzwolenia, przy Dworcu PKP, Powstańców Wielkopolskich, Malczewskiego i wielu innych miejscach.

Teraz – ten jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów streetartu, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zaznaczył swoją obecność, znowu na Pomorzanach. Tym razem to projekt międzynarodowy. Powstał na dwóch ścianach kamienicy na Pomorzanach, również przy ul. Powstańców Wielkopolskich (na tej ulicy są wcześniejsze murale Lumpa). Na zaproszenie Lumpa do Szczecina przyjechali Dimitris Taxis, Grek mieszkający w Atenach, ale urodzony w Szczecinie oraz mieszkający w Sewilli Hiszpan Zesar Bahamonte. Wspomniani artyści tworzą w całej Europie i na świecie. Ich prace znajdują się w najbardziej prestiżowych galeriach.  W Szczecinie wspólna praca artystów pozwoliła zachować ich indywidualny, rozpoznawalny charakter. Z jednej strony mamy charakterystycznego Bahamonte, z drugiej romantycznego Taxisa. Dziękujemy Panie Lump, że nasze kamienice mogą tak pięknie wyglądać. Dobrze, że artyści tego formatu przyjeżdżają do Szczecina. Jest się czym pochwalić.
wit
p.s. warte polecenia strony artystów – www.zesarbahamonte.comwww.dimitristaxis.com, polecamy też ich strony na Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here