„Dosłownie chwilę temu witaliśmy na Pomorzu Zachodnim piękny kolorowy pociąg w barwach orkiestry, a teraz jesteśmy, by nacieszyć się podarowanym sprzętem. To ogromna inwestycja WOŚP. Czujemy wielką odpowiedzialność, bo dysponujemy pieniędzmi społecznymi. To niezwykle ważne, bo wasze pieniądze wrzucane do skarbonek wracają do was. My nie kupujemy ceny, my kupujemy jakość. Potrafimy negocjować dobre ceny za najlepszy sprzęt. Jeśli kupujemy respiratory, to prawdziwe, mają gwarancję, serwis, części i działają. Są tańsze niż te kupione niedawno za publiczne pieniądze. Opieramy się na społeczeństwie obywatelskim, pomagając sobie pokazujemy, że jesteśmy państwem demokratycznym. Tylko w tym szpitalu jest 1291 urządzeń, rozliczonych co do grosza. Te grosze są, nie znikają” – powiedział w szpitalu w Zdrojach prezes WOŚP Jurek Owsiak.

Szpital „Zdroje” ma nową pracownię. To doskonale wyposażona Pracownia Rezonansu Magnetycznego. W uroczystości uczestniczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak, a także byli pacjenci placówki: Lilianna Urbańska – najmniejszy wcześniak w historii szpitala „Zdroje”, o którego życie i zdrowie specjaliści walczyli wykorzystując sprzęt darowany przez Fundację WOŚP oraz Igor Soliński, u którego neurochirurdzy przeprowadzili pierwsze w Polsce robotycznie asystowane wszczepienie elektrod stereo-EEG do mózgu, dzięki wykorzystaniu unikalnej aparatury również przekazanej przez Orkiestrę.

Pracownia Rezonansu Magnetycznego jest nową w strukturach organizacyjnych szpitala „Zdroje”. Jej utworzenie było możliwe dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Urzędu Marszałkowskiego. Całość inwestycji kosztowała ponad 10 mln zł.
Zakup urządzeń i aparatury do Pracowni Rezonansu Magnetycznego, w kwocie 7,1 mln zł, sfinansowany został ze środków pochodzących z 29. finału WOŚP. Sercem pracowni jest nowoczesny aparat Siemens Magnetom Sola – 1,5 teslowe urządzenie, które wraz z dodatkowymi funkcjami, w jakie zostało wyposażone, czyni je unikalnym w skali całego regionu.
redakcja