Ostatni Pekao Szczecin Open

0
345

Po wielu latach kończy się współpraca Banku Pekao ze szczecińskim turniejem. To nic, że turniej jest jednym z najlepszych w świecie w swojej kategorii, to nic, że Bank Pekao przez tyle lat budował swoją markę w oparciu o fantastyczny turniej. Niestety polityczni menagerowie wiedzą lepiej jakie imprezy wspierać. A Prezydent Krzystek nie ma w „pisie” dobrych notowań… Jeśli dodamy do tego fakt, że Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki systematycznie i aktywnie uczestniczył w turnieju, to niestety mogło mieć to wpływ na decyzje sponsorskie. A szkoda, gdyż władze się zmieniają a marka szczecińskiego turnieju jest niezachwiana. Na marginesie – najwięcej rozczarowanych było pracowników banku, którzy nie mogli uwierzyć, że w kolejnym roku nie będą uczestniczyć – jako zawodnicy w ich wewnętrznym turnieju, który towarzyszył turniejowi głównemu…

Wielkie może być zdziwienie, kiedy okaże się, że partnerem kolejnego jubileuszowego 30 turnieju Szczecin Open będzie inny bank, może BNP Paris Bank. Koszt organizacji turnieju to prawie 5 milionów złotych. Dla BNP, który sponsoruje największe turnieje na świecie, może to być ciekawy kąsek marketingowy. Oby tak się stało, gdyż w przypadku tak fantastycznych turniejów decydować powinien zdrowy rozsądek, kalkulacje marketingowe a nie widzimisię polityczne. Z zapowiedzi pomysłodawcy i organizatora turnieju Krzysztofa Bobali jasno wynika, że w przyszłym roku 30 edycja Szczecin Open na pewno się odbędzie.

Zwycięzcą szczecińskiego turnieju został Francuz Corentin Moutet wygrywając w pasjonującym finale z Austriakiem Dennisem Novakiem 6:2, 6:7, 6:4. Pierwszy set nie zapowiadał takich emocji, Francuz dość gładko pokonał Novaka. Jednak Austriak w drugim secie się przebudził i „wyrwał” lepiej notowanemu Francuzowi drugiego seta. Połowa trzeciego seta to ostra rywalizacja, zakończona zwycięstwem Francuza. Zwycięzca Corentin Moutet był notowany w światowym rankingu na 84 miejscu. Po zwycięstwie w Szczecinie ma szansę awansować do pierwszej 60 najlepszych tenisistów świata.

Jak zapamiętamy tegoroczny Pekao Szczecin Open? Oczywiście wspaniała organizacja, doskonała rywalizacja sportowa, świetne koncerty – szczególnie występ Sylwka Ostrowskiego z zespołem i wartościowy wernisaż prac Macieja Woltmana. Warte podkreślenia jest również zaangażowanie sponsorów, szczególnie tych, którzy niemal od samego początku wspierają Szczecin Open – Lexus Kozłowski czy MVB. Jeśli dodamy do tego wiele towarzyskich spotkań, to już dziś wiemy, że wielu stałych bywalców kortów przy Wojska Polskiego planuje sobie wrzesień przyszłego roku na kolejną ucztę sportową i spotkania towarzyskie.

wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here