Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki

0
902

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego odwiedził plac budowy MCN, gdzie spotkał się z autorem projektu architektonicznego Piotrem Płaskowickim.

Architekt w ramach nadzoru autorskiego sprawdza efekty prac generalnego wykonawcy – firmy ERBUD S.A. Budowlańcy testują na specjalnej ściance zwanej mockupem materiały, z których wykonana będzie elewacja oraz ich sposób mocowania.

-„To kolejna wizyta na budowie Morskiego Centrum Nauki. Widać duży progres w odniesieniu zarówno do planetarium jak i ostatniej kondygnacji, czyli tarasu. Robi to duże wrażenie i możemy sobie wyobrazić, jaki przepiękny widok będzie się stąd rozpościerał. Cały czas też dyskutujemy o elewacji. Bardzo nam zależy na tym, aby obiekt był absolutnie unikalny i robił wrażenie wpisując się jednocześnie w krajobraz tego przeuroczego miejsca, jakim jest Łasztownia.” – powiedział Olgierd Geblewicz.

Projekt inż. architekta Piotra Płaskowickiego zakłada, że kolorowe ściany budynku, przypominające widok burty statku wyładowanego kontenerami, przykryte będą tzw. ażurową siatką cięto – ciągnioną. Instalacja zamontowana na budowie nie oddaje na razie efektu, jaki ma być osiągnięty zgodnie z zamysłem projektanta. Marszałek rozmawiał na ten temat z Piotrem Płaskowickim, który przedstawił swoje uwagi dotyczące zamontowanej siatki.

-„Oceniamy próbę fasady w postaci siatki perforowanej. Nie jest to jeszcze to, co docelowo odpowiadałoby naszym założeniom projektowym, ale wszystko idzie w dobrym kierunki. Mam nadzieje, że kolejne próby spowodują, że perforacja będzie jeszcze bardziej zagęszczona i efekt finalny będzie już do zaakceptowania. Razem z wykonawcą szukamy rozwiązania, które dla obiektu będzie najlepsze. Chcemy, żeby ten budynek się wyróżniał i był ikoną Łasztowni”.

Kolejny pokaz próbek materiałów, z których będzie wykonana elewacja odbędzie się za kilkanaście dni. Efekty starań budowlańców widoczne są niemal z dnia na dzień. Warto wybrać się na spacer na bulwary i zobaczyć to na własne oczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here