Nowe oblicze kultowego Słowianina

0
723

Nowa konstrukcja dachu, zwiększona wysokość budynku i pojemność sali koncertowej, zewnętrzna winda i odświeżona elewacja. To główne założenia rozbudowy Domu Kultury Słowianin. Projekt inwestycji jest już gotowy.

– Słowianin to tradycja miejsca, dobrze znana lokalizacja i infrastruktura, o którą trzeba dbać. Nie mówimy tu o wymianie jednego elementu, małej naprawie tylko o kompleksowej przebudowie, która sprawi, że to miejsce wejdzie na wyższy poziom – powiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

Do tej pory w głównej sali „Słowianina” mogły przebywać maksymalnie 573 osoby, po rozbudowie ta liczba zwiększy się do 800. Poza tym zostanie zainstalizowana klimatyzacja, a dzięki zmianom w konstrukcji budynku podwyższona zostanie scena. Powstanie także antresola. Wszystkie zmiany zostały skonsultowane ze specjalistyczną pracownią akustyczną.

– Po remoncie to miejsce nie będzie już tylko kultowe. Poza sentymentem będzie przyciągać tu jakość i komfort. To będzie standard na miarę naszych czasów – podsumował Jacek Janiak, dyr. Domu Kultury Słowianin.

W ramach inwestycji zmieni się także oblicze pozostałych pomieszczeń, które na co dzień wykorzystywane są jako sale warsztatowe, konferencyjne i biurowe. Swobodny dostęp do budynku zyskają osoby niepełnosprawne.

Przetarg na realizację zadania powinien zostać ogłoszony w pierwszej połowie 2020 r. Na rozbudowę Domu Kultury Słowianin zapisano w Budżecie Miasta 15 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here