NIK zakończył kontrolę sławnej „stępki”

0
646

Poseł Arkadiusz Marchewka pod koniec czerwca wnioskował o kontrolę. Prezes NIK Marian Banaś informuje, że „czynności kontrolne zostały zakończone”. Najwyższa Izba Kontroli zakończyła czynności kontrolne w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, Polskiej Żegludze Bałtyckiej i w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. 

Wg uzyskanych przez nas informacji, NIK w wystąpieniu pokontrolnym wskazał wiele uwag i zastrzeżeń. Obecnie instytucje odpowiedzialne za Program Batory, z którego – na razie – istnieje tylko zardzewiała „stępka”, mają czas na ustosunkowanie się do uwag kontrolujących.  Zdaniem posła Marchewki „stępka – to symbol totalnej niekompetencji obecnej władzy”. 

Minęły 3 lata od czasu, kiedy politycy PiS dumnie stukali młoteczkami w kawałek blachy, zapowiadając rozpoczęcie programu Batory. Do dzisiaj nie ma nawet projektu jednostki. „Stępka” rdzewieje na terenie Stoczni Szczecińskiej. Poseł Marchewka podkreśla, że „skoro prezes NIK wskazuje, że rozpatrywane są zastrzeżenia zgłoszone do wystąpienia pokontrolnego, to może oznaczać, że wyniki kontroli NIK są krytyczne dla osób odpowiedzialnych za te działania”.

Upublicznienia pełnego raportu NIK możemy spodziewać w najbliższych miesiącach.

Wit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here