Niewierni wierni

0
365

Spotkanie autorskie z księdzem Kazimierzem Sową w Szczecinie. Już 6 czerwca o godz. 17:00 w sali im. Z. Herberta Książnicy Pomorskiej. Tematem spotkanie będzie nowa książka napisana przez Ks. Sowę a wydana przez wydawnictwo Wielka Litera – Niewierni wierni.

Znana i popularna dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda – Zaleska napisała: „Te rozmowy to dowód na to, jak bardzo zatroskany i przejęty stanem polskiego Kościoła jest jeden z jego pasterzy, ksiądz Kazimierz Sowa. Szuka diagnozy i szuka rozwiązań. Nie unika trudnych pytań, w tym tych o uwikłanie polskich hierarchów w politykę. Ale pozostawia nas, wierzących, z nadzieją, że jest jeszcze ratunek”.

Książka to zbiór kilkunastu wywiadów przeprowadzonych przez ks. Sowę z osobami dla których Kościół Katolicki był lub z jakiegoś powodu jest ważny. Niewierni wierni to „rozmowy o prawdziwym Kościele”. Wśród rozmówców Kazimierza Sowy są m.in. : ks. Andrzej Kobyliński, Tomasz Terlikowski, Agata Bielik-Robson i Cezary Michalski, Michał Rusinek, Zbigniew Mikołejko, Zuzanna Radzik, Szymon Hołownia czy Janusz Majcherek.

Jak pisze we wstępie do książki ks. Sowa „moimi rozmówcami byli ludzie wierzący i praktykujący, wciąż mocno trzymający się Kościoła jako przestrzeni swojego życia. Są wśród nich także ci, którzy utracili wiarę lub zwątpili, ale szczerze mówią o tym, co ich dziś w Kościele boli i co od niego odpycha. Jestem im za tę szczerość niezwykle wdzięczny. Wreszcie są i niewierzący, których refleksja oraz ocena naszej polskiej i religijnej rzeczywistości pozwoliła mi dostrzec i lepiej zrozumieć problemy, a także wyzwania, przed jakimi stoimy”.

Spotkanie poprowadzi Witold Jabłoński. Wstęp wolny, na miejscu będzie można kupić książkę i poprosić o autograf.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here