Niedziela bez zakupów

0
820

Pierwsza niedziela bez handlu nie spowodowała specjalnych emocji w Szczecinie. Teraz trzeba poczekać na określenie społeczno-ekonomicznych skutków tego zakazu.

Zgodnie z nowymi przepisami do końca roku co miesiąc będą dwie niedziele handlowe.
W niedzielę Centrum Galaxy w Szczecinie odwiedziło jednak ponad 12,5 tysiąca osób.
To o pięć tysięcy więcej niż wstępnie szacowano. Handlowcy są zadowoleni – frekwencja w przekroczyła ich oczekiwania. W galerii handlowej Galaxy otwarte były m.in. lokale gastronomiczne, kręgielnia, siłownia i kino. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi wolnych od handlu niedziel nie przewiduje się masowej redukcji etatów. Wpływ na miejsca pracy nie będzie znaczący, szczególnie, że jest to zakaz wprowadzany etapami. Do związków zawodowych nie dotarły na razie skargi, że ktoś był zmuszany do pracy po godzinach, czy do pracy w niedzielę. Związkowcom zależy przede wszystkim na tym, aby pracownicy mogli odpocząć i znaleźć czas dla swoich rodzin. Zgodnie z nowym prawem do końca tego roku,
w miesiącu będą dwie niedziele handlowe. W przyszłym roku już tylko jedna, a od 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here