Nie bądź obojętny

0
834

Ostatnie grafiki Szymona Szymankiewicza w doskonały sposób pokazują sytuację w Polsce. Opornik z kolorami tęczy – to sygnał, że ludzie przyzwoici powinni stanąć w obronie wykluczonych i prześladowanych. Dwie policyjne pałki w odpowiednim ułożeniu przypominają krzyż. To tak, jakby w imię Boga, wartości i katolickiej tradycji bohaterscy policjanci pacyfikowali wrogów rodziny i zwolenników ideologii, czyli tęczową zarazę. Jak ta wasza rodzina musi być słaba, że wykorzystujecie policjantów… 

Wasza wiara, pobożność i polska odmiana katolicyzmu, nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem. Chyba, że średniowiecznym – gdzie z Bogiem na ustach i krzyżem w ręku mordowaliście „niewiernych”. Duchowni zachęcali – zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich… W końcu „to nie są ludzie, to jest ideologia” – mówił pan Duda. „Tęczowa zaraza” – grzmiał arcybiskup Jędraszewski. „Ci ludzie, nie są równi ludziom normalnym” – poseł PiS. 

Dziwicie się Państwo dlaczego policja tak brutalnie interweniuje? Żydów w Polsce nie ma, a katolicki naród potrzebuje wroga. Homoseksualiści pasują idealnie. Tępy, napakowany zomowiec wykona każde polecenie ministra z deficytem męskości i wykształcenia.

Po co była reforma sądów? Usłużny prokurator, usłużny sędzia i aresztowania młodych ludzi. Rodziny i obrońcy nie mogą uzyskać podstawowej informacji. Pokaz siły. Absurdalne zarzuty, kopiowane z uzasadnień Łukaszenki, czy Putina. Pałka policyjna połączona z krzyżem… 

Jesteście zaskoczeni, że w kościele coraz mniej ludzi… W pierwszych rzędach Kurski, Macierewicz, Brudziński czy Terlecki – przykłady wiary i moralności. Tuzy intelektu… Czy któryś z biskupów stanął w obronie bitych, poniżanych i brutalnie zatrzymywanych młodych ludzi podczas demonstracji? Nie. Sami musimy bronić tych, którzy za chwilę – jak uczy historia – mogą być eksterminowani. W imię Boga, rodziny, wartości, czystości suwerena…W całej Polsce odbywają się demonstracje solidarności. W Szczecinie na Placu Solidarności, odbędzie się demonstracja w poniedziałek o 19.00 pod hasłem „Wszystkich nas nie zamkniecie!”.  

Organizatorzy zwracają uwagę, że „osoby LGBT+ codziennie borykają się z groźbami karalnymi, wykluczeniem i agresją. To je należy chronić, a nie pomniki, którym od zawieszenia flagi nic się przecież nie stanie„.

Czas na solidarność i pomoc wzajemną.

wit

Szymon Szymankiewicz uruchomił sklep internetowy, gdzie można kupić jego prace: www.szszymankiewicz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here