Nauczyciele na ulicy.

0
1595

Decyzja podjęta została na spotkaniu Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego. Taką formę protestu doradził jeden z prawników, którzy pomagają strajkującym nauczycielom. Ważne, żeby mieszkańcy Szczecina zobaczyli strajkujących nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło się na Placu Grunwaldzkim. Następnie nauczyciele przeszli pod Urząd Miasta. Wielu z nich ma nadzieję, że Prezydent Piotr Krzystek, podobnie jak inni prezydenci miast i burmistrzowie, znajdzie sposób na zapłacenie nauczycielom rekompensat, zgodnych z prawem, za czas strajku. 

Kilka dni temu, Prezydent Krzystek na swoim profilu FB zapewnił, „Rodzicom dziękuję za cierpliwość i wsparcie dla nauczycieli. Oni dziś go bardzo potrzebują. A za Was drodzy nauczyciele trzymam kciuki równie mocno jak za uczniów. Przyszłość naszych dzieci zależy od Was, więc i Wasza przyszłość jest równie ważna”. Prezydent dodał, że szuka w tej sprawie rożnych rozwiązań… Jest więc nadzieja i zrozumienie, ze strony Prezydenta Krzystka trudnej sytuacji finansowej nauczycieli.

Do marszu nauczycieli przyłączyli się też mieszkańcy Szczecina, którzy okazując solidarność podkreślali, żeby nauczyciele mimo bezczelności rządu PiS-u, wytrwali i spróbowali do końca walczyć o swoje prawa i godność.

red.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here