Nauczyciele docenieni

0
543

Nawet po tysiąc złotych na rękę, jednorazowej indywidualnej nagrody dla nauczycieli w Szczecinie. To pomysł prezydenta Piotra Krzystka, wspierany przez radnych Bezpartyjnych i Koalicji Obywatelskiej. Projekt uchwały w tej sprawie ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta 29 czerwca.

Zdaniem prezydenta Krzystka, zgodnie z obowiązującym prawem samorząd dba o bazę oświatową oraz warunki pracy. Nie ma natomiast wpływu na kwestie programowe i wynagrodzenia nauczycieli, za co odpowiada strona rządowa. Centralna subwencja oświatowa nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów funkcjonowania oświaty, co oznacza że samorządy płacą za to, co w rzeczywistości powinien finansować rząd.

Koszt wprowadzenia powyższych zmian do regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków wyniesie niespełna 8 700 000 zł rocznie. Wydatek w całości zostanie pokryty z dochodów własnych Gminy. W bieżącym roku pieniądze są zabezpieczone z oszczędności w związku z odwołaniem finału The Tall Ships Races 2021. Nagrody będą mogły być wypłacone w październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here