Najstarsze i najpiękniejsze

0
687

Miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu mają teraz wiele możliwości do wyboru. My proponujemy spacer po polu golfowym. Dziś zaglądamy do Kołczewa oddalonego zaledwie kilka kilometrów od Międzyzdrojów. Znajduje się tu pole golfowe Amber Baltic Golf Club, które istnieje od ponad ćwierć wieku. Od lat golfiści spierają się, który klub był pierwszym
klubem golfowym w Polsce. Warszawiacy twierdzą, że ten w Rajszewie i dlatego nazwali go First Warsaw… Lokalni patrioci golfowi upierają się, że najstarszym jest Amber Baltic.

Można się spierać o daty, jedno jest bezsporne: pole w Kołczewie z pewnością może kandydować do miana najpiękniejszego. Przemawiają za tym: ukształtowanie terenu, wspaniały krajobraz pełen lasów i łąk oraz widoczna na każdym kroku dbałość o zieleń na polu golfowym.
Nieocenioną wartością jest powiew nadmorskiej bryzy, wszak do plaży jest stąd niedaleko. Te walory sportowo – turystyczne powodują, że na pole zaglądają nie tylko wprawni golfiści, ale także turyści zaciekawieni niecodziennym widokiem.

Pole widoczne jest z drogi prowadzącej z Kołczewa do Międzyzdrojów. Z daleka widać tez interesującą bryłę budynku klubowego, w którym mieści się sekretariat klubu, recepcja, sklep ze sprzętem golfowym oraz bar z tarasem, z którego roztacza się piękny widok na pole golfowe i sosnowe lasy Wolińskiego Parku Narodowego. 27-dołkowy kompleks golfowy Amber Baltic jest przystosowany do wymogów zawodowych i amatorskich turniejów golfowych. Na terenie zajmującym powierzchnię 66 ha znajduje się 18-dołkowe pole golfowe Amber, 9-dołkowe pole golfowe Baltic, oraz tereny do ćwiczeń. Projektantem pola golfowego w Kołczewie był Francuz Pierre Delacour, a budowa została zakończona przez wiedeńską pracownię architektoniczną Hansa Georga Erhardta. Oficjalne otwarcie pola golfowego nastąpiło latem 1993 roku. Amber Baltic Golf Club był gospodarzem m.in. pierwszych Otwartych Mistrzostw Polski i pierwszych Otwartych Mistrzostwa Polski Amatorów. Większość doświadczonych polskich golfistów stawiała swoje pierwsze golfowe kroki w Kołczewie fascynując się nie tylko samą grą, a także pięknymi krajobrazami i serdecznością ludzi grających tutaj w golfa. Już w 1991 roku grano na 9 -dołkowym polu w Kołczewie. Pierwszym zatrudnionym tu instruktorem golfa był Szkot John Walker.

Na początku klub golfowy zrzeszał 15 członków w tym prawie samych obcokrajowców. Dziś jest jednym z większych tego typu klubów w Polsce. Dotarcie na pole w Kołczewie nie jest trudne. Z Międzyzdrojów jest tu 8 km, ze Świnoujścia – 30, z Kołobrzegu 90 km, ze Szczecina – 93. Port lotniczy Szczecin-Goleniów znajduje się w odległości 59 km, a lotnisko Heringsdorf – na wyspie Usedom w Niemczech – zaledwie 40 km. Dla golfistów Klub Amber Baltic przygotował, jak co roku, wiele atrakcyjnych turniejów z nagrodami. Najbliższy – Senior Golf Tour – rozegrany będzie 20 czerwca, turniej dla pań: Brju Ladies Golf Tour – 30 czerwca. To dla wprawnych miłośników białej piłeczki, a co dla chcących się nauczyć? Nic prostszego. Można zamówić lekcję u profesjonalnego trenera, a sprzęt wypożyczyć na miejscu. Pozostaje zatem, korzystając ze wspaniałej pogody, wyruszyć na plażę i na golfa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here