Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok

0
625

Medaliści najważniejszych sportowych imprez 2019 roku otrzymali wyróżnienia od Marszałka Województwa. Podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku” uhonorowanych zostało 29 sportowców i 22 trenerów. Tradycyjnie nagrody powędrowały także do najaktywniejszych zachodniopomorskich klubów, samorządów i szkół. Uroczystość – z udziałem członków Zarządu Województwa Anny Bańkowskiej i Stanisława Wziątka – odbyła się w środę, 4 marca 2020 roku w Operze na Zamku w Szczecinie. Nagrody odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W sumie to 51 osób. Wśród nich znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, pływania, wioślarstwa, zapasów, boksu, kolarstwa torowego, szermierki, karate czy tenisa stołowego. 

– Sukcesy mierzy się nie samą ilością oddechów, a ilością oddechów zapierających dech w piersiach. Tych jak widać w minionym roku nie brakowało. Pragnę Państwu podziękować za emocję, za szacunek do pracy, za pełne zaangażowanie w rywalizację sportową. Wasze sukcesy są inspiracją dla młodych, bo swoją aktywnością pokazujecie jak przezwyciężać trudności.  Każdy sportowiec w regionie jest ważny, dlatego od lat jako samorząd województwa pragniemy tworzyć warunki, które ułatwia sięgać zawodniczkom i zawodnikom po medale najważniejszych krajowych i zagranicznych imprez – podkreślił członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek

Na wyróżnienia dla sportowych czempionów 2019 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 151 tys. zł. Wyniosły one od 1 do 7 tys. zł. 

– Z tego miejsca serdecznie dziękuję za walkę, za emocję, za wysiłek, który pozwala zachodniopomorskim sportowcom osiągać sukcesy. Życzę kolejnych udanych startów w tym ważnym, bo olimpijskim 2020 roku – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska. W ostatnich kilku latach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego uhonorował prawie 300 sportowców i szkoleniowców, przeznaczając dla nich ponad 700 tys. zł. Podczas gali, w której udział weźmie około 100 gości, nagrodzone za miony rok zostaną także najaktywniejsze sportowo zachodniopomorskie kluby, lokalne samorządy oraz szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here