Nagrody Artystyczne i Tytuł Mecenasa Kultury 2018 przyznane

0
874

Zespół Tulia, aktor Michał Janicki, developer Lesław Siemaszko – to laureaci Gali Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenasa Kultury.

Nagrodę Artystyczną za całokształt działalności otrzymał Michał Janicki, aktor teatralny, ulubieniec szczecińskiej publiczności, gwiazda sceny kabaretowej Czarny Kot Rudy.

Statuetkę za wybitne osiągnięcia w minionym roku odebrały panie z zespołu Tulia. Ich muzyka to połączenie klasycznych białych głosów charakterystycznych dla polskiej muzyki ludowej wspomaganej najnowocześniejszą produkcją muzyczną. TULIA została wybrana polskim reprezentantem w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju br. w Izraelu.

Laureaci Nagordy Artystycznej otrzymali po 40 tys. zł.

Mecenasem Kultury Szczecina został Lesław Siemaszko, developer który m.in. był inicjatorem i mecenasem koncertu jednego z laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych – Naruhiko Kawaguchi. Wydarzenie odbyło się w Filharmonii im. M. Karłowicza. Lesław Siemaszko wsparł również jubileuszowy 20. Wielki Turnieju Tenorów Opery na Zamku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here