Nagonka Radia Szczecin

0
420
Izabela Olbratowska, Partia Razem, foto:. S. Bednarski

Publiczne Radio Szczecin, znane ze swoich propisowskich sympatii, zdaniem Partii Razem „urządza nagonkę na młodzież”. Stąd szczecińscy liderzy Razem składają skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Skarga dotyczy szeregu artykułów o XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi i zabawy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski, polegającej na „przebranie się za przeciwną płeć”.

W serii artykułów oraz audycji z księdzem Bortkiewiczem (zwolennikiem PiS i wykładowcą u ks. Rydzyka) z 6 czerwca br. Radio Szczecin w opinii działaczy rozpoczęło skandaliczną nagonkę na uczniów, nazywając ich zabawę „promowaniem lewicowych ideologii”, „atakiem na kulturę” i „walką ideologiczną”. Partia Razem zwraca szczególną uwagę na brak rzetelności i stronniczość opublikowanych tekstów.

„Najbardziej oburza mnie fakt, że Radio Szczecin, czyli rozgłośnia finansowana z publicznych pieniędzy, posunęła się do szkalowania osób prywatnych — do tego niepełnoletnich. Radio stało się instrumentem władzy, służącym do represjonowania społeczeństwa poprzez zawstydzanie i wyszydzanie. Jest to zachowanie nikczemne. Kategorycznie domagam się przeproszenia młodzieży, rodziców, osób LGBT oraz wszystkich osób, które dotknęła ta nagonka” – twierdzi Izabela Olbratowska, członkini Partii Razem.

Jak informuje Sara Jawad „żadna osoba nie była zmuszana do wzięcia udziału w tej akcji. Mieliśmy w szkole też „No Backpack Day” (Dzień Bez Plecaka), mieliśmy dzień, w który każdy mógł przyjść do szkoły w piżamach. Każda z tych zabaw była dla chętnych i w żaden sposób nie byliśmy do tego zmuszani”.
Zdaniem liderów Partii Razem „musimy reagować kiedy publiczna rozgłośnia radiowa atakuje uczniów i wykorzystuje ich zabawę do prowadzenia nagonki na grupy marginalizowane. Zasługujemy na lepsze media, które będą wspierać samorządność uczniowską i prawa mniejszości, a nie je podkopywać w ramach politycznej gry”.

Skarga do KRRiT to nie wszystko. Sprawa została przedstawiona Radzie Programowej Radia Szczecin. Dyskusja o rzetelności dziennikarzy i Radia Szczecin odbędzie się na jej najbliższym posiedzeniu 14 lipca. „Liczę, że Rada przyjmie nasze argumenty dotyczące konieczności rzetelnej realizacji misji przez media publiczne, które powinny być bezstronne i służyć swobodnemu kształtowaniu opinii oraz prezentować zróżnicowane poglądy. A tego zabrakło” – podkreśla Sebastian Bednarski, członek Partii Razem i Rady Programowej Radia Szczecin. 

red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here