Nad jeziorem Dąbie powstanie pięciogwiazdkowy hotel

0
652

Umowę z niemiecką siecią hotelową Maritim na budowę pięciogwiazdkowego hotelu podpisało konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment.

Chińskie firmy Tian Yu i Recca Investment kupiły tereny nad jeziorem Dąbie w 2006 roku. To 2,1 ha gruntów obok Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Planowane tam inwestycje nie mogły się rozpocząć ze względu na zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które zabraniały budowy w tym miejscu dużych obiektów. Radni zmienili je w roku 2017.
Budowany przez Chińczyków kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Pięciogwiazdkowy hotel sieci Maritim będzie miał blisko 460 pokoi. Obok powstać ma apartamentowiec hotelowy „Spinaker”. Trwa budowa mariny, którą prowadzi fundacja Sun&Sail (jej fundatorami są spółki Tian Yu i Recca Investment). Koszt inwestycji to 12 mln zł, z czego 4,8 mln zł pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Cały kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay i będzie zasilany energią geotermalną.
„Zespół hotelowo-apartamentowy zmieni ten fragment Szczecina. W miejscu starych, zaniedbanych budynków i nabrzeży powstanie nowoczesna przestrzeń, która przez cały rok przyciągać będzie turystów i miłośników wypoczynku. Z mariny oraz usług SPA, konferencyjnych i bankietowych oferowanych przez hotel korzystać będą mieszkańcy Szczecina i regionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here