Możesz pomóc

0
360

Szczecińska inicjatywa dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Od 2019 roku w Szczecinie działa Stowarzyszenie Zawsze z Nadzieją, które oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną osobom zmagającym się z chorobą nowotworową.

Organizacja została stworzona na skutek braku łatwo dostępnego, specjalistycznego wsparcia dla chorych oraz ich rodzin, w tym trudnym procesie leczenia. W swoich projektach zrzesza wykwalifikowaną kadrę psychologów i psychiatrów. Misją Stowarzyszenia jest również prowadzenie akcji edukacyjnych w zakresie promocji zdrowia psychicznego w województwie zachodniopomorskim. 

Stowarzyszenie Zawsze z Nadzieją podkreśla, że chorzy walczący z rakiem potrzebują holistycznej opieki, zarówno medycznej jak i psychologicznej, by zwiększyć swoją szansę na życie. Emocje oraz stan psychiczny pacjenta ma silny wpływ na jego organizmu i system odpornościowy. Szczecińska organizacja utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Każdy mieszkaniec Szczecina może przyczynić się do rozwoju lokalnej inicjatywy prospołecznej, przekazując dowolną kwotę na cele statutowe Stowarzyszenia Zawsze z Nadzieją.

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia oraz działań Stowarzyszenia znajduje się na stronie: https://www.zawszeznadzieja.pl/

Anna Orzałkiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here